Skip to main content

Posts

Showing posts from November, 2020

Albeu: “Depay "alarmon" Lyonin: Do më vlerësoni kur të largohem” plus 19 more

Albeu: “Depay "alarmon" Lyonin: Do më vlerësoni kur të largohem” plus 19 more Depay "alarmon" Lyonin: Do më vlerësoni kur të largohem Basha pyetet për një aleancë qeverisëse me PS: Zero shans! Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Ngjela përplaset me historianin për Skënderbeun: Po të ishte lakuriq, do të të pëlqente? Pse ky shkëmb në Arabi rri pezull? Misteri që shpjegohet nga skeptikët Meta kërcënon policët: Mos të guxojnë të prekin votën horrat e veshur! Mesazh Ramës? Meta e thotë hapur: Favorizoj rrëzimin e çdo tiranie! Nuk është Bayern Munich, ky është ekipi më në formë për momentin në Evropë Çfarë të bëni përpara se të kërkoni ngritje të pagës nga punëdhënësi? Basha zbulon këshillat që i ka dhënë Ramës: Po po, tunde kokën e mbante shënime Basha: Rama do të detyrohet t'a çojë Shqipërinë drejt mbylljes totale Real Madridi në a

CNET: “12 of the best TV shows to binge on Disney Plus - CNET” plus 21 more

CNET: “12 of the best TV shows to binge on Disney Plus - CNET” plus 21 more 12 of the best TV shows to binge on Disney Plus - CNET Best Cyber Monday 2020 wireless workout headphones deals - CNET 32 of the best movies to stream on Netflix - CNET Cyber Monday: Best PS4 game deals (that will also play on PS5) - CNET Samsung sold almost twice as many phones as Apple in Q3, Gartner says - CNET Lenovo Cyber Monday laptop deals: Get a ThinkPad X1 Carbon Gen 8 or Legion 5i for $1,200, plus other big savings - CNET Cyber Monday 2020 TV deals: Sales on smart TVs from Walmart, Best Buy, Amazon and more - CNET Kindle Cyber Monday 2020 deals: Save up to 80% on bestsellers, Kindle readers start at $60 - CNET Fortnite's Season 4 Galactus invasion is happening on Dec. 1: Here's how to watch - CNET Best airline credit cards to use for December 2020 - CNET Audi te

557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura

557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura 557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura “U shtrua dy ditë më parë”/ Stafi i spitalit jep detaje për vdekjen e 60-vjeçarit: U hodh nga kati i parë Hidhet nga lartësia e spitalit “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë 60-vjeçari në Tiranë 557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura Posted: 30 Nov 2020 08:20 AM PST Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit në vend. Janë kryer 1948 testime në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 557 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 254 raste në Tiranë, 46 raste në Durrës, 38 raste në Lezhë, 31 raste në Vlorë, 27 raste në Elbasan, 25 raste në Shkodër dhe Korçë, 22 raste në Lushnje, 16 raste në Sarandë, 13 raste në Krujë, 11 në Gjirokastër, 8 raste në Kavajë, 7 raste në Fier d

Bota Sot: “Viola von Kramon: Liberalizimi i vizave për Kosovën varet vetëm nga Këshilli i Evropës” plus 9 more

Bota Sot: “Viola von Kramon: Liberalizimi i vizave për Kosovën varet vetëm nga Këshilli i Evropës” plus 9 more Viola von Kramon: Liberalizimi i vizave për Kosovën varet vetëm nga Këshilli i Evropës Hulumtimi: Qytetarët serbë e mbështesin dialogun, por nuk dëshirojnë të bashkëjetojnë me shqiptarët BE: Kosova të vazhdoj dialogun dhe të aplikoj atë për çka deri tash është akorduar BE: Kosova të vazhdoj dialogun dhe të aplikoj atë për çka deri tash është akorduar “Më përdhunonte natën para djalit”- Shokon 43-vjeçarja shqiptare me rrëfimin: Me dilte para dhe... Komandanti i KFOR-it gjeneral Federici: KFOR-i kryen mbi 200 patrullime dhe është i gatshëm për intervenim kudo në Kosovë Pa filluar qeveria filoserbe e Malit të Zi nis ters: Të heqim thikat nga trupi i Serbisë, së pari Kosovën! Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme infektohet me koronavirus Lëvizja evropiane në Serbi prezantoi faqen për miqësinë shqiptaro-

557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura

557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura 557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura “U shtrua dy ditë më parë”/ Stafi i spitalit jep detaje për vdekjen e 60-vjeçarit: U hodh nga kati i parë Hidhet nga lartësia e spitalit “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë 60-vjeçari në Tiranë 557 raste të reja me Covid në Shqipëri, 12 jetë të humbura Posted: 30 Nov 2020 08:20 AM PST Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit në vend. Janë kryer 1948 testime në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 557 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 254 raste në Tiranë, 46 raste në Durrës, 38 raste në Lezhë, 31 raste në Vlorë, 27 raste në Elbasan, 25 raste në Shkodër dhe Korçë, 22 raste në Lushnje, 16 raste në Sarandë, 13 raste në Krujë, 11 në Gjirokastër, 8 raste në Kavajë, 7 raste në Fier d

“Çfarë mund të mësojë bota nga pandemia e koronavirusit?” plus 1 more Telegrafi Opinione

“Çfarë mund të mësojë bota nga pandemia e koronavirusit?” plus 1 more Telegrafi Opinione Çfarë mund të mësojë bota nga pandemia e koronavirusit? Posted: 30 Nov 2020 04:45 AM PST Gjëja e vetme më e rëndësishme që kemi mësuar deri tani nga Covidi-19, është se sa dëm mund të shkaktohet nga një pandemi relativisht e butë krahasuar me standardet historike afatgjata. Ta quash pandeminë të "butë" nuk do të thotë të nënvlerësosh vuajtjet që ajo ka shkaktuar dhe do të vazhdojë të shkaktojë, përpara se të nisë një program i efektshëm vaksinimi në nivel global. Por, nga ana tjetër, Covidi-19 ka treguar një cenueshmëri sociale dhe ekonomike shumë më të madhe sesa e imagjinonin ekspertët. Është e rëndësishme ta kuptojmë se përse ndodh kjo dhe të mësojmë se si të menaxhojmë më mirë ndikimin e sëmundjeve të tilla në të ardhmen. Në një studim të fundit, David Cutler dhe Lawrence Summers nga Universiteti i Harvardit, e vlerësojnë koston totale të

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more