Skip to main content

Posts

Showing posts from December, 2019

CNET: “Uber's last-minute effort to stop gig worker law is latest of many tries - CNET” plus 21 more

CNET: “Uber's last-minute effort to stop gig worker law is latest of many tries - CNET” plus 21 more Uber's last-minute effort to stop gig worker law is latest of many tries - CNET Best noise canceling headphones of 2020 - CNET US Army bans TikTok app from government phones - CNET Keep your fitness resolution with today's New Year's Eve-only Bowflex deals - CNET Alligators in little 'top hats' could give scientists a better look at reptile life - CNET Fortnite is throwing an in-game New Year's bash - CNET New combustion-powered cars could be banned in Ireland by 2030 - Roadshow Star Wars lightsaber colors decoded, as Darksaber resurfaces - CNET The best thing about Apple's new iPhone battery case is I don't need it - CNET Meet the Wi-Fi 6 routers that support 802.11ax - CNET BMW X3 plug-in hybrid will cost an extra $4,

Bota Sot: “Thaçi e ftoi Ramën që ta heqin kufirin, Endriti bën një veprim të papritur” plus 9 more

Bota Sot: “Thaçi e ftoi Ramën që ta heqin kufirin, Endriti bën një veprim të papritur” plus 9 more Thaçi e ftoi Ramën që ta heqin kufirin, Endriti bën një veprim të papritur Banorët e lagjes Azemi të Kçiqit kërkojnë nga institucionet komunale ndërhyrje urgjente në përmirësimin e gjendjes së mjerueshme të rrugës TapQuiz festiv me super shpërblime për fundvitit; iPhone 11 Pro Max dhe 29 të tjera Viti i zi, 19 vrasjet që tronditën Kosovën gjatë këtij viti Jahjaga uron Vitin e Ri me këtë fotografi Qeveria e Serbisë reagon për sulmin në Cërnicë të Gjilanit Detaje nga aktakuza, Rikalo me tre zyrtarë shqiptarë i çuan 2 milionë euro në Mitrovicën e Veriut Shefqet Krasniqi thotë se është haram për burrat të specializojnë në gjinekologji Apeli i Makfire Selmanit: A ka kush më ndihmon, familja po më vdes urie Lutfi Haziri: Jam kërcënuar edhe unë, por jam rugovist me lëkurë dhe s’më ndalë asgjë Thaçi

Dy politika konsekuente të qeverisë Rama: Shkelja e të drejtave politike e izolimi ndërkombëtar i Kosovës Telegrafi Opinione

Dy politika konsekuente të qeverisë Rama: Shkelja e të drejtave politike e izolimi ndërkombëtar i Kosovës Telegrafi Opinione Dy politika konsekuente të qeverisë Rama: Shkelja e të drejtave politike e izolimi ndërkombëtar i Kosovës Posted: 31 Dec 2019 06:52 AM PST Genc Pollo Protestat publike në Rusinë e presidentit Putin nuk kanë qenë as të shpeshta e as masive; ato adresojnë abuzime të ndryshme të pushtetit por rrallë herë drejtohen kundër tij. Megjithatë qeveria ruse, pas lëvizjeve popullore në Gjeorgji e Ukrainë, ashpërsoi ligjet duke cilësuar si tubim publik që duhej të lejohej nga policia edhe rastin kur dy persona në rrugë a shesh protestojnë në këmbë pranë njeri tjetrit. Kuptohet që leja për tubim ose nuk jepej fare ose jepej vitin tjetër dhe kush bënte tubim pa leje binte në burg. Për të anashkaluar këtë pengesë protestuesit rusë nisën të dilnin tek pullë në rrugët e Moskës e Shën Petersburgut duke mbajtur në dorë një pankartë ku shë

“Policia e Pejës ka publikuar top 10 rastet e vitit që po e lëmë pas” plus 9 more Ekonomia Online

“Policia e Pejës ka publikuar top 10 rastet e vitit që po e lëmë pas” plus 9 more Ekonomia Online Policia e Pejës ka publikuar top 10 rastet e vitit që po e lëmë pas Zjarret në qytetin australian kthyen ditën në natë Presidenti Thaçi uron Vitin e Ri, në mesazhin e tij zë vend edhe mosliberalizimi i vizave (Video) Në Kamerun rrëmbehen tetë marinarë nga një anije-cisternë greke Nga nesër roamingu më i lirë në vendet e rajonit, nga 1 korriku i 2021-shit hiqet plotësisht Tërmeti vdekjeprurës që e shkroi dhimbshëm vitin 2019 për shqiptarët Largimi i Xhakës drejt Herthas varet nga Arteta Fluidi ju uron një vit të mbarë! Rohani: Sanksionet amerikane i kanë kushtuar Iranit 200 miliardë dollarë Hoxhaj e nis festën e Vitit të Ri me Presidentin Thaçi Policia e Pejës ka publikuar top 10 rastet e vitit që po e lëmë pas Posted: 31 Dec 2019 09:45 AM PST Drejtoria Rajonale e Policisë Kosovës në P

“Special Olympics New York Hacked to Send Phishing Emails” plus 1 BleepingComputer.com

“Special Olympics New York Hacked to Send Phishing Emails” plus 1 BleepingComputer.com Special Olympics New York Hacked to Send Phishing Emails Posted: 30 Dec 2019 01:17 PM PST Special Olympics of New York, a nonprofit organization focused on competitive athletes with intellectual disabilities, had its email server hacked around this year's Christmas holiday and later used to launch a phishing campaign against previous donors. [...] Microsoft Takes North Korean Hacking Group Thallium to Court Posted: 30 Dec 2019 10:01 AM PST Microsoft sued a cyber-espionage group with North Korean links tracked as Thallium for breaking into its customers' accounts and networks via spear-phishing attacks with the end goal of stealing sensitive information, as shown by a complaint unsealed on December 27. [...] You are subscribed to email updates from BleepingComputer . To stop receiving these emails, you may unsubscribe

“California Wanted to Protect Uber Drivers. Now It May Hurt Freelancers.” plus 4 more NYT > Technology

“California Wanted to Protect Uber Drivers. Now It May Hurt Freelancers.” plus 4 more NYT > Technology California Wanted to Protect Uber Drivers. Now It May Hurt Freelancers. Uber and Postmates File Suit to Block California Freelancer Law The 2019 Good Tech Awards California Wanted to Protect Uber Drivers. Now It May Hurt Freelancers. Huawei Posts Solid Growth but Warns of Difficulties Ahead California Wanted to Protect Uber Drivers. Now It May Hurt Freelancers. Posted: 31 Dec 2019 02:00 AM PST A state act to protect part-timers at companies like Uber and Lyft takes effect on Wednesday. Some freelancers say it will limit their prospects. Uber and Postmates File Suit to Block California Freelancer Law Posted: 30 Dec 2019 07:52 PM PST The ride-hailing company and the delivery start-up are seeking an injunction against the new law, which takes effect Jan. 1. The 2019 Good Tech

“Rivlerësimi i banesave me 3 %, afati deri më 30 shtator” plus 9 more - Gazeta Dita

“Rivlerësimi i banesave me 3 %, afati deri më 30 shtator” plus 9 more - Gazeta Dita Rivlerësimi i banesave me 3 %, afati deri më 30 shtator Granata në zyrë, kryebashkiaku dhe sekretarja sillen në Tiranë Gëzuar Vitin e Ri Vuloset dosja e parë e SPAK, mbyllet hetimi për 8 persona Ja për sa kohë mund ta ruani në frigorifer gjelin e detit dhe lëngun e tij Mijëra persona nisen drejt detit për t’iu ikur zjarreve në Australi Rama: Për Shqipërinë e 2020 që do të jetë më shumë e fëmijëve Granatë në zyrë, plagoset kryetari i bashkisë Lushnjë Ligjet e ‘censurës’ ngrenë pikëpyetje për angazhimin e Shqipërisë për integrim në BE Kripa e detit/ Funksionet për shëndetin e organizmit Rivlerësimi i banesave me 3 %, afati deri më 30 shtator Posted: 31 Dec 2019 02:09 AM PST Rivlerësimi i pasurive të paluajtshme në vlerën aktuale të tregut do të kryhet deri në datën 30 shtator 2020. Vendimi është b

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more