Skip to main content

Posts

Showing posts from May, 2020

COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurve

COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurve COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurve Posted: 31 May 2020 02:36 AM PDT Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 15 raste të reja, dhe shkon në 1136 numri i të prekurve. Deri tani 872 të shëruar. 31 pacientë të shtruar në Spitalin Infektiv Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive. Shpërndarja e rasteve të reja pozitive është si vijon: 11 raste në Tiranë, 3 në Krujë, dhe 1 rast në Kamëz. Nga totali i të prekurve të identifikuar në 24 orët e fundit, 11 janë kontakte të rasteve të mëparshme të konfirmuara pozitive, ndërsa për 4 raste po vazhdon hetimi epidemiologjik. Në 24 orët e fundit janë testuar 35 personel shëndetësor dhe kanë rezultuar p

Albeu: “Duka: Formula me 10 klube në Superiore nuk është ideale, Partizani mund të jenë pjesë e projektit të investimeve” plus 15 more

Albeu: “Duka: Formula me 10 klube në Superiore nuk është ideale, Partizani mund të jenë pjesë e projektit të investimeve” plus 15 more Duka: Formula me 10 klube në Superiore nuk është ideale, Partizani mund të jenë pjesë e projektit të investimeve "Koronavirusi është shpikje", Protesta masive në Itali, nuk respektohet distancimi social (FOTO LAJM) E FUNDIT/ Përfundon pa marrëveshje mbledhja e Këshillit Politik "Sherr" me mjete të forta në Durrës, plagoset një person Shefi i Premier League tregon kur do të rikthehen tifozët në stadium Këta janë pesë futbollistët shqiptarë më të vlefshmit në botë Rrrëzohet avioni në Nettuno, humbin jetën dy notarë MAQEDONI/ Protestë para qeverisë kundër koronavirusit, rrjetit 5G dhe vaksinimit, një i arrestuar Paloka: Skandali ka marrë dhenë, Rama me charter privat për qejfet e veta Pas ndarjes së bujshme, këngëtari shqiptar flet për të dashurën e re

CNET: “How Trump got the FCC involved in his war against Twitter - CNET” plus 22 more

CNET: “How Trump got the FCC involved in his war against Twitter - CNET” plus 22 more How Trump got the FCC involved in his war against Twitter - CNET Snag the AirPods Pro for $220 at Woot - CNET What do I do if my stimulus check never comes? - CNET Scenes of SpaceX launching NASA astronauts into orbit, moment by moment - CNET Stimulus check holdups and delays: 10 hurdles that could slow down your payment - CNET Get this 5-mode electric toothbrush with replaceable heads for just $16 - CNET Coronavirus stimulus check: All about the IRS payment status, prepaid card, qualifications - CNET Get the Lego Boost Creative Toolbox STEM toy -- perfect for kids and parents -- for $128 - CNET Will we get a second stimulus check for $1,200? Everything we know about the extra payment - CNET The Apple Smart Keyboard for iPad is back on sale for $100 - CNET Hear TV dialo

GAZETA SHËNDETI

GAZETA SHËNDETI COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1136 numri i të prekurve Posted: 31 May 2020 02:36 AM PDT Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 15 raste të reja, dhe shkon në 1136 numri i të prekurve. Deri tani 872 të shëruar. 31 pacientë të shtruar në Spitalin Infektiv Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive. Shpërndarja e rasteve të reja pozitive është si vijon: 11 raste në Tiranë, 3 në Krujë, dhe 1 rast në Kamëz. Nga totali i të prekurve të identifikuar në 24 orët e fundit, 11 janë kontakte të rasteve të mëparshme të konfirmuara pozitive, ndërsa për 4 raste po vazhdon hetimi epidemiologjik. Në 24 orët e fundit janë testuar 35 personel shëndetësor dhe kanë rezultuar pozitive 2 raste. Është rritur numri i të sht

Bota Sot: “Drecun reagon në masat e Prishtinës: Duan të evitojnë vazhdimin e dialogut me Beogradin” plus 4 more

Bota Sot: “Drecun reagon në masat e Prishtinës: Duan të evitojnë vazhdimin e dialogut me Beogradin” plus 4 more Drecun reagon në masat e Prishtinës: Duan të evitojnë vazhdimin e dialogut me Beogradin Qeverisë dhe komunave u kërkohet t’i marrin masat për zbatimin e Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve Vendimi i Qeverisë Kurti i djeg Daçiqit, kërcënon me mos vazhdim të dialogut Pas vendimit të Qeverisë Kurti, reagon Gjuriq Raketa niset drejt hapësirës – SpaceX dhe NASA bëjnë fillimin historik Drecun reagon në masat e Prishtinës: Duan të evitojnë vazhdimin e dialogut me Beogradin Posted: 31 May 2020 08:17 AM PDT Kreu i Këshillit të Kuvendit për Kosovë Milovan Drecun deklaroi se me vendosjen e masave të njëanshme të reciprocitetit, Prishtina dëshiron të evitoj vazhdimin e dialogut me Beogradin, me gjasë për të pritur ndryshimet në ShBA pas zgjedhjeve...... This posting includes an audio/video/photo media file: Download

“A do të arrijë Evropa të bashkohet rreth planit financiar për rimëkëmbjen?” plus 1 more Telegrafi Opinione

“A do të arrijë Evropa të bashkohet rreth planit financiar për rimëkëmbjen?” plus 1 more Telegrafi Opinione A do të arrijë Evropa të bashkohet rreth planit financiar për rimëkëmbjen? Posted: 31 May 2020 09:58 AM PDT Darren McCaffrey Depozitat e bankave po rriten në të gjithë Evropën, teksa njerëzit i përgjigjen krizës që godet ekonomitë e kontinentit. Nga Franca në Itali, dhjetëra miliarda euro u depozituan në banka ndërsa qytetarët shqetësoheshin për të ardhmen e tyre financiare dhe i larguan paratë për të përballuar një të ardhme të pasigurt. Në Gjermani gjërat janë pak më ndryshe. Nëpër banka depozitat ranë, pasi janë bërë tërheqje të mëdha parash. Pse? Gjermanët priren të mbajnë kursimet e tyre në vete gjatë një krize; një fenomen i ngjashëm ndodhi në kulmin e krizës financiare të vitit 2008. Banka Qendrore Gjermane raportoi se paratë në qarkullim u rritën me një shumë masive prej 39.7 miliardë € që nga fillimi i vitit. Pavarësisht n

“14 këshilla nga liderë për fillimin e një biznesi” plus 9 more Ekonomia Online

“14 këshilla nga liderë për fillimin e një biznesi” plus 9 more Ekonomia Online 14 këshilla nga liderë për fillimin e një biznesi Kurti prezanton hapjen e fazës së tretë Ku mund të lexoni libra shqip në Internet? Merrni më të mirën nga çdo përvojë pune Qeveria sapo vendosi: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare Shkaktari më i madh i stresit për punonjësit? Bëni pyetje “të mençura” për të marrë përgjigje të mira Gabimet që nuk duhet t’i bëni kurrë dy herë Këshilltari i Thaçit: VV e nisi peticionin për të manipuluar me qytetarë Zyrtare: Saul Niguez konfirmon largimin nga Atletico Madridi 14 këshilla nga liderë për fillimin e një biznesi Posted: 31 May 2020 10:10 AM PDT Fillimi i një biznesi nuk është një detyrë e lehtë, dhe ka shumë këshilla për këtë. Mirëpo, prej kujt tjetër t'i kërkojmë përveç njerëzve më të suksesshëm në botë? Nga mendimi vizual në gjetjen e e

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more