Skip to main content

Posts

Showing posts from July, 2015

Microsoft ja dedikon testuesve të Windows Insider debutimin e Windows 10-tës

Në këto 9 muaj me siguri që adhuruesit e Windows janë shtuar me miliona. Aktualisht, vetëm pak javë përpara lançimit, numërohen 5 milion testues të Windows 10. Edhe pse nuk bie shumë në sy, këta zhvillues dhe testues kanë një kontribut të madh në krijimin e Windows 10-tës. Dhe për këtë kompania Microsoft ka vendosur ti falenderojë për punën e bërë duke i vënë ata në qendër të debutimit të Windows 10. Yusuf Mehbi, kreu i marketingut në Microsoft foli për fokusimin e Windows 10 tek fansat. Në vend të festimit një një një shtet të caktuar, kompania ka vendosur të mbajë një evente në 13 qëndrat më të rëndësishme të botës. Fansat e Windows do mund të festojnë debutimin e Windows 10 në Sidnei, Tokio, Singapor, Beijing, New Dehli, Dubai, Nairobi, Berlin, Johanesburg, Madrid, Londër, San Paolo dhe New York. Por nuk kishte si të mungonte dhe një fushatë promocionale televizive, e cila do të nisë duke filluar që nga dita e hënë. Një reklamë e shkurtër do të prezantojë karakter

How to Be Emotionally and Mentally Strong

NASA makes their own rain clouds

Stop Mind control + Pineal Gland Cleanes , Healing , Repair , Activation...

How Doctors Remove Earwxar

Sido - 30-11-80 Official Video

SIDO - MEIN BLOCK OFFICIAL HD VERSION AGGRO BERLIN

Autochthonous

Toxin Detoxification Frequency Therapy - Get Rid of Toxins in your Body ...

Consciousness Connector Theta Supercharger With 3rd Eye Booster

2 Hour Shamanic Tibetan Meditation: Calming Music, Soothing Music, Deep ...

Guided Meditation - past life regression

Top 10 Highest Paid Youtubers

10 fakte të çuditshme të historisë

  Bota është përplot çudira. Dhjetë fakte interesante e të çuditshme, mund t’i lexoni më poshtë: 1. Njëri nga etërit themelues të Shteteve të Bashkuara dhe njëherazi presidenti i saj i parë, George Washington, kultivonte marihuanë në kopshtin e tij. 2. Kur shkencëtari i famshëm Albert Einstein vdiq, fjalët e tij të fundit i mori me vete në varr. Infermierja që i qëndronte mbi krye në ato moment në spital nuk kuptonte gjermanisht. 3. Shën Gjoni ishte i vetmi nga 12 Apostujt e Jezu Krishtit që pati një vdekje natyrore. 4. Shumë detarë mbanin në vesh një palë vathë ari, në mënyrë që të mund t’u kryhej një funeral dinjitoz kur ata të vdisnin. 5. Disa hebrenj ortodoksë refuzojnë të flasin hebraisht, pasi besojnë se ajo është një gjuhë e rezervuar vetëm për Profetët. 6. Një majmuni në Afrikën e Jugun iu dha medalje dhe u promovua në rangun e tetarit gjatë Luftës së Parë Botërore 7. Toltecs, meksikanë indigjenë në shekullin e VII, shkuan në luftë me shpata druri n

Psychic Abilities - Powerful Subliminal Training (in HD)

Lady Catches Glimpse of Other Realities and Dimensions on Film

How To See Past Lives, and Your Higher Self

22 Signs That You Are Embodying Your Higher Self

Meditim i relaksimit te trupit dhe trurit - Te largon nga mendimet per d...

“Mbreti i internetit” që fitoi rreth 7.5 milionë dollarrë nga YouTube

  Me vetëm 25 vjet, ylli i internetit që përdor nofkën PewDiePie, ka arritur të fitojë 4.8 milionë funta vitin e kaluar. Me mbi 37 milionë ndjekës, ai ka më shumë shikues në Youtube sesa Taylor Swift apo One Direction. Deri tani, videot komentuese të lojërave që bën PewDiePie kanë arritur në 9 miliardë shikime. PewDiePie publikon lojëra të reja dhe teknika të këtyre lojërave që tërhjekin me miliona fansa, anekënd botës. Ai i tërheq më së shumti tinejxherët dhe të rinjtë” ka thënë Ian Maude nga Enders Analysis. Më vonë është mësuar se nga shuma prej afro 7.4 milionë dollarëve, suedezi ka dhënë rreth 1 milionë prej tyre për bamirësi.

Ese: Unë jam arkitekt i jetës sime,prandaj duhet të ndërtoj një urë apo një mur

"Unë jam arkitekt i jetës sime,prandaj duhet të ndërtoj një urë apo një mur" -Une jam nje arkitekt,ndoshta jo me licence pune,por ashtu e quaj veten pasi qe vete bera planin e ndertimit te jetes sime,bera skicat,rrugicat,sakrificat,dhe vuajtjet e mia.Neper cdo rruge apo rrugice ka nganje trotuar,por erdha tek fundi i nje rruge ku po te bej edhe nje hap te vetem,do bie ne nje oqean te thelle!Nuk e di c'te bej,te ndertoj nje mur qe mos te vazhdoj me tutje,apo nje ure,te lidh rr ugen me rruge e te vazhdoj tutje.-Dua te vazhdoj rrugen,dhe sapo skicoj uren ,vjen nje hije e me thote "skico murin e mos vazhdo me !".Jam ne dileme se c'te bej,kam shume ide, por nuk di nga t'ia mbaj!!!   -Diçka duhet te bej patjeter, se ndryshe mund ta humb jeten!   -Arkitekt eshte gjithekush,qe sado pak diqka skicon ne jete,me mundë punon dicka ne te,qe mund ta bej aj vete...     Vigjilente N.Gashi

Ese: Sa më shumë që mësoj,aq më mirë e ndjej veten - shkruar nga Vigjilente N.Gashi

"Sa më shumë që mësoj,aq më mirë e ndjej veten" -Te mesosh eshte gjeja me e mire qe ekziston. Nese meson sigurishtbqe do te ndjehesh mire,sepse mesimi eshte drite per mendjen. -Thote nje fjale e urte "kur e hap librin,pa mesuar diqka nuk e mbylle dot",dhe kjo eshte e vertete.Nese ti meson do ta ngrisesh veten para popullit dhe para botes tende,do te behesh si nje mretereshe e respektuar per gjerat qe ka bere.Nje mbretereshe qe ka lindur ne nje bote te pasur me dije, e me vlera.   -Nese meson do te behesh doktor shkence,presidente e shume profesione te tjera.Te mesosh eshte te punosh dhe te ndihesh e veqante dhe ti besh gjerat ashtu sic duhet.   -Nese nuk mesoj nuk do te jesh askushi per asnjeri,do te jesh nje njeri qe s'dihet a ekziston apo jo.   -Meso qe edhe mbreterit te flasin per menqurine tende!!! Vigjilente N.Gashi

Ese: Familja - shkruar nga Vigjilente N.Gashi

"Familja" Vendi ku jeta jone fillon dhe ku dashuria nuk merr fund asnjeher,quhet familje.Familja eshte nje dhurate per ne ashtu siq edhe ne jemi tek ta! Ajo eshte njera nder dhuratat me te vlefshme per jetet tona,sepse pa te ne as qe do te kishim ardhur ne jete ndonjehere,pa ta ne do te ishim si disa shkendija qe do shuheshin ende pa u ndezur mire!!!Ajo eshte nje gje shume e vlefshme,por nuk mund ta blesh asesi me para!!! Duaje familjen sepse,ajo te deshi ty , te do dhe do te te doje dhe mbeshtes ne cdo hap te jetes. Ata jane te vetmit njerez ne kete bote qe sakrifikojne jeten vetem per ty!!! Vigjilente N.Gashi

Ese: Lexo deri sa të fiken dritat - shkruar nga Vigjilente N.Gashi

"Lexo deri sa të fiken dritat" Lexo dhe kurrë mos u ndal,mos u ndal deri ne vdekje,sepse duke lexuar ndoshta qiriri fiket por dritat e mendjes vetem forohen,behen me te forta! Te lexosh,eshte te krijosh nje vetebesim ne vete,dhe te ben qe edhe para mbretit te dalesh e te flasesh pa ngurrim. Lexo deri ne vdekje,deri sa te shkosh ne erresiren e pafund,qe edhe kur te ikesh atje,ketu te flasin per menqurine tende!!!Mos lejo qe te fiken dritat e jet es sate ashtu qe duke e ditur se do shkosh pa qene i vetedijshem ndokush,a ke jetuar ndonjeher apo jo.   Lexo qe edhe engjujt te flasin per menqurine dhe moralin tend,qe e krijove vetem duke lexuar... Vigjilente N.Gashi

Ese: Ç'kuptim ka emri familje për ty? - Shkruar nga Vigjilente N.Gashi

Shpesh herë dëgjoj emra, madje edhe emra pa kuptim. Por kur dëgjoj emrin"FAMILJE" në zemër sikur një zjarr më gufon.Një zjarr përplot me shkëndija të ndryshme,dhe ato kanë një vlerë të madhe për mua, sepse brenda seciles gjenden gjërat dhe thesaret më te çmuara të jetës së një familjeje siç janë dashuria, morali, respekti dhe hidhërimi. Familje është emri që Zoti e krijoi për ti bërë ato shkëndija edhe më të zjarrta , nëse me kuptoni për t'i përmbushur ato gjëra të çmuara. Dashuria në familje është më e rëndësishmja, sepse pa të s'ka as familje.  Atëherë ato thesaret brenda familjes, ruaj me kujdes, mos lejo të t'i marrin sepse pa to nuk mund të jetosh e lumtur dhe pa brenga,e sidomos DASHURINË dhe MORALIN... Vigjilente N.Gashi Ese, Ese per familjen, familja ese, ese per familje

ANGEL CONTACT - Light Body Activation + Crystal Chakra Cleansing

ASTRAL PROJECTION MUSIC: lucid dreaming binaural beats | Deep Sleep Medi...

Binaural Beats Pineal Gland Activation: Binaural Meditation Music, 936Hz...

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more