Skip to main content

Posts

Showing posts from June, 2021

7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit

7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit 7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit Vëzhgimi / Riciklimi akullores nga tregtarët, rrezik serioz për helmim 4 shkaqe që çojnë në dëmtimin e lëkurës 7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit Posted: 30 Jun 2021 07:58 AM PDT Vetëm shtatë raste të reja janë konfirmuar pozitivë me COVID në 24 orët e fundit nga 3138 testime të kryera në total. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë zbuluar 4 raste të reja në Tiranë, nga 1 rast në Shkodër, Durrës, Elbasan. Aktualisht janë 56 pacientë aktivë me COVID19, ndërsa katër qarqe në vend nuk kanë raste aktive. Në Spitalin Infektiv vetëm një pacient po merr trajtim spitalor të specializuar. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fu

Bota Sot: ““Dëgjuam të shtëna”/ Dëshmitarët rrëfejnë momentin e ekzekutimit të shqiptarit në Francë” plus 9 more

Bota Sot: ““Dëgjuam të shtëna”/ Dëshmitarët rrëfejnë momentin e ekzekutimit të shqiptarit në Francë” plus 9 more “Dëgjuam të shtëna”/ Dëshmitarët rrëfejnë momentin e ekzekutimit të shqiptarit në Francë “Sa milionë i ki...”/ Nxehet Xhavit Haliti pas kësaj pyetje Lajm fantastik: Nga nesër mund të aplikohet për termin në ambsadën gjermane për viza pune Dasmat qytetarët e Kosovës i organizojnë në Maqedoni e Shqipëri Hagë: Stanishiq dhe Simatoviq dënohen me nga 12 vjet burgim Kaq përqind e serbëve mendojnë që Kosova ishte dhe është e Serbisë Serbia nderon ish-komandantin e dyshuar për përfshirje në rastin e vëllezërve Bytyqi Ministri Mehaj pranon nga gjenerali amerikan, flamurin e ShBA-së, të ngritur në nderim të tij në Kampin Film City Malazezi u arrestua në Gazimestan, ky është vendimi i Gjykatës, ja sa u dënua Milivojeviç: UNMIK nuk mund të hiqet pa ndryshimin e rezolutës 1244 “Dëgjuam të sh

7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit

7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit 7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit Vëzhgimi / Riciklimi akullores nga tregtarët, rrezik serioz për helmim 4 shkaqe që çojnë në dëmtimin e lëkurës 7 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, katër qarqe dalin nga harta e infeksionit Posted: 30 Jun 2021 07:58 AM PDT Vetëm shtatë raste të reja janë konfirmuar pozitivë me COVID në 24 orët e fundit nga 3138 testime të kryera në total. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë zbuluar 4 raste të reja në Tiranë, nga 1 rast në Shkodër, Durrës, Elbasan. Aktualisht janë 56 pacientë aktivë me COVID19, ndërsa katër qarqe në vend nuk kanë raste aktive. Në Spitalin Infektiv vetëm një pacient po merr trajtim spitalor të specializuar. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fu

““Asnjë prej betejave që i kam bërë nuk i kisha arritur pa ty”, fjalët e Uran Ismailit që bën gruan e tij të qajë” plus 9 more Ekonomia Online

““Asnjë prej betejave që i kam bërë nuk i kisha arritur pa ty”, fjalët e Uran Ismailit që bën gruan e tij të qajë” plus 9 more Ekonomia Online “Asnjë prej betejave që i kam bërë nuk i kisha arritur pa ty”, fjalët e Uran Ismailit që bën gruan e tij të qajë Krasniqi: Morëm buxhetin me 650 milionë euro më 2007, ia dorëzuam Mustafës me 2 miliardë më 2014 Vetura godet një këmbësor në Prishtinë Zyrtarizohet kandidatura e Uran Ismailit për kryetar të Prishtinës Garë e nxehtë për “Këpucën e Artë”, Ronaldo favorit Policia dënon shoferin e autobusit që përdori telefonin gjatë vozitjes në autostradën “Ibrahim Rugova” Fillon punën Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të KRU “Prishtina” Guterres i bën thirrje ShBA-së që të heqë sanksionet ndaj Iranit Orinda realizon fotosesion në periudhën e shtatzënisë Qindra fëmijë po mbahen në burgje në Siri, thotë Kryqi i Kuq “Asnjë prej betejave që i kam bërë nuk i kis

Gratë rome, ashkalike dhe egjiptiane në politikë: Përtej kuotave Telegrafi Opinione

Gratë rome, ashkalike dhe egjiptiane në politikë: Përtej kuotave Telegrafi Opinione Gratë rome, ashkalike dhe egjiptiane në politikë: Përtej kuotave Posted: 29 Jun 2021 11:51 PM PDT Barazia gjinore dhe fuqizimi i grave për ta arritur këtë, nuk është vetëm e drejtë themelore njerëzore dhe cak zhvillimor kudo. Fuqizimi grave dhe një mori mekanizmash të tjerë për arritjen e barazisë gjinore, janë të domosdoshëm për zhvillim përfshirës, të barabartë dhe të qëndrueshëm, dhe rrjedhimisht me rëndësi themelore për mirëqenien socio-ekonomike të shoqërisë. Pjesëmarrja politike e grave është kyçe për këto qëllime, dhe partitë politike janë ndër institucionet më të rëndësishme për promovimin dhe zhvillimin e një pjesëmarrjeje të tillë. Megjithatë, gjatë këtyre dy dekadave të zgjedhjeve të lira e demokratike, sa kanë arritur gratë e komuniteteve egjiptian, rom dhe ashkali të gëzojnë këtë të drejtë? Kushtetuta garanton pjesëmarrje të barabartë të grave

“Windows 10 KB5004760 emergency update fixes PDF opening issue” plus 3 BleepingComputer.com

“Windows 10 KB5004760 emergency update fixes PDF opening issue” plus 3 BleepingComputer.com Windows 10 KB5004760 emergency update fixes PDF opening issue Lorenz ransomware decryptor recovers victims' files for free The known Windows 11 issues and how you can fix them Hackers use zero-day to mass-wipe My Book Live devices Windows 10 KB5004760 emergency update fixes PDF opening issue Posted: 30 Jun 2021 05:12 AM PDT Microsoft has released an optional out-of-band update for all supported Windows 10 versions to address an issue preventing customers from opening PDF documents using some applications. [...] Lorenz ransomware decryptor recovers victims' files for free Posted: 29 Jun 2021 05:59 PM PDT Dutch cybersecurity firm Tesorion has released a free decryptor for the Lorenz ransomware, allowing victims to recover some of their files for free without paying a ransom. [...] The kn

“Using A.I. to Find Bias in A.I.” plus 7 more NYT > Technology

“Using A.I. to Find Bias in A.I.” plus 7 more NYT > Technology Using A.I. to Find Bias in A.I. Turn Your Phone Into a Fitness Coach Congress Faces Renewed Pressure to ‘Modernize Our Antitrust Laws’ Apple’s Strategy Bends the World Robinhood is fined $70 million over misleading customers and system outages. The Clickbait Giant Outbrain Files for an I.P.O. Now You See the Art in A.R. Now You Don’t. Facebook Unveils ‘Bulletin,’ a Newsletter Tool to Compete With Substack Using A.I. to Find Bias in A.I. Posted: 30 Jun 2021 02:00 AM PDT The problem of bias in artificial intelligence is facing increasing scrutiny from regulators and is a growing business for start-ups and tech stalwarts. Turn Your Phone Into a Fitness Coach Posted: 30 Jun 2021 06:00 AM PDT You don't need a smartwatch or an activity tracker to monitor your exercise, nutrition and other health information.

Nevojitet një mbështetje më e madhe për shëndetin mendor të infermierëve, zbulon studimi

Nevojitet një mbështetje më e madhe për shëndetin mendor të infermierëve, zbulon studimi Nevojitet një mbështetje më e madhe për shëndetin mendor të infermierëve, zbulon studimi Infeksionet COVID ishin të larta në mesin e stafit shëndetësor por ri-infektimet janë të ulëta Një në dhjetë pacientë të zbuluar me sindromën post – COVID, tetë muaj pas infeksionit Përgjigja e antitrupave ndaj vaksinimit COVID-19 në pacientët me dështim të veshkave Gratë kishin ‘nivelin më të lartë të shqetësimeve’ rreth COVID në fillim të pandemisë A mund të ndihmojë poleni përmes ajrit përhapjen e SARS-CoV-2, ja çfarë zbulon studimi i ri Sindroma inflamatore multisistemike e lidhur me COVID, zbulohet dhe në mesin e të moshuarve Ndërveprimi i virusit të gripit me infeksionin SARS-CoV-2, përgjigja e sistemit imunitar Qelizat e kordonit të kërthizës mund të rrisin mbijetesën e pacientëve me COVID-19 Kombinimi i vaksinave COVID,

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more