Skip to main content

Posts

Showing posts from March, 2021

Bab, a jam biri i një Heroi? Telegrafi Opinione

Bab, a jam biri i një Heroi? Telegrafi Opinione Bab, a jam biri i një Heroi? Posted: 31 Mar 2021 12:35 AM PDT Enida Vërça – Bab, a jam biri i një Heroi? – Sot nuk ka rëndësi bir, unë i mbylla sytë përgjithmonë! *** Ai u largua si çdo ditë, me vrapin që e shoqëronte çdo mëngjes. Më puthi në ballë, fort, fort. Më të qeshur më tha se e kisha lënë pa gjumë gjithë natën nga të qarat e mia, që tani dimë t' u vendosim një emër. Më tha se do të kthehej dhe se gjithë darkën do të luanim bashkë. Nisa të qaja më shumë se çdo herë tjetër, kur ai mbyllte derën. Më tha të mos llastohem dhe se do të kishim gjithë fundjavën para. Do të më bënte xhiro, e madje do më merrte hopa gjithë ditën sipër qafës, ashtu siç mua më pëlqente. Askush nuk po e kuptonte pse unë nisa të qaja me ngashëri. Mami mendonte se ishte dhëmbi i radhës që po dilte (jam vetëm dy vjeç), ose një e ftohur më shkaktonte dhimbje barku. Asnjëra nga këto nuk ishte. Thjesht doja që a

Bota Sot: “Pse po ndihemi keq kur po humb Kosova, avokati Koci: Unë për vete plasa!” plus 9 more

Bota Sot: “Pse po ndihemi keq kur po humb Kosova, avokati Koci: Unë për vete plasa!” plus 9 more Pse po ndihemi keq kur po humb Kosova, avokati Koci: Unë për vete plasa! ​Osmani – lojtarëve para ndeshjes me Spanjën: Çdo lëvizje e juaja do jetë një notë shtesë në himnin tonë Blinken letër Vuçiqit, i kërkon që Serbia të njohë Kosovën Dyshime për falsifikim votash në Kosovë në zgjedhjet e Serbisë Kurti: Mos lejoni asgjë të ju shpërqëndrojë, na bëni krenar dhe ejani në shtëpi fitimtarë Kjo komunë fillon ekzekutimin e pagesave për dëmet nga vërshimet Shpallje/Kompania Regjionale e Mbeturinave Pastrimi Maska e veçantë e ambasadores së Suedisë në takimin me Kurtin Vuçiq: Ndërtimi i rrugës Jarinje-Mitrovicë do të fillojë për një muaj Bordit të OSHP-së i skadon mandati, ankesat e operatorëve ekonomikë nuk mund të shqyrtohen Pse po ndihemi keq kur po humb Kosova, avokati Koci: Unë për vete plasa!

“Abelard Tahiri emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të PDK-së” plus 9 more Ekonomia Online

“Abelard Tahiri emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të PDK-së” plus 9 more Ekonomia Online Abelard Tahiri emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të PDK-së Spanjollët para lojës me Kosovën: Një ndeshje për histori Rusia krijon vaksinën e parë në botë kundër Covid-19 te kafshët Kurti: Krenar me ekipin tonë I mbijetuari i Izbicës: I varrosëm të vrarët pas tre ditësh, fjetëm tek varret deri i përfunduam Pajtim Kasami rezulton pozitiv me Covid-19 Një grua therret me thikë nga burri i saj në Gjakovë Milazim Thaçi rrëfen për përballjen me Millosheviqin në Hagë: Më pyeti çfarë e ke Hashimin Kusari-Lila emërohet ushtruese e detyrës së Kryesuesit të Grupit të VV-së Kosnett për ndeshjen e Kosovës: Krenari të luash nën hijen e flamurit që valvitet në stadium Abelard Tahiri emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të PDK-së Posted: 31 Mar 2021 09:44 AM PDT Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike

Konfirmohen 923 raste pozitive me Covid-19 dhe 14 viktima brenda 24 orëve

Konfirmohen 923 raste pozitive me Covid-19 dhe 14 viktima brenda 24 orëve Konfirmohen 923 raste pozitive me Covid-19 dhe 14 viktima brenda 24 orëve Çka janë leukocitet dhe cilat janë vlerat e tyre normale Si mund të menaxhoni problemin e mungesës së ciklit menstrual përmes këtyre hapave Ky infeksion gjatë shtatzënisë duhet trajtuar me kujdes në tremujorinë e dytë Covid-19: Qelizat imune tek fëmijët që luftojnë virusin, zhvillohen përmes këtij mekanizmi Ky biomarker i rëndësishëm përcillet tek rastet e rënda me SARS-CoV-2 Konfirmohen 923 raste pozitive me Covid-19 dhe 14 viktima brenda 24 orëve Posted: 31 Mar 2021 06:02 AM PDT Brenda 24 orëve të fundit, nga 3,470 testime të kryera janë konfirmuar 923 raste pozitive me Covid-19, kështu duke shënuar rritjen më të lartë të infektuarve gjatë këtij viti. Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komun

“Turing Award Goes to Creators of Computer Programming Building Blocks” plus 5 more NYT > Technology

“Turing Award Goes to Creators of Computer Programming Building Blocks” plus 5 more NYT > Technology Turing Award Goes to Creators of Computer Programming Building Blocks If You Care About Privacy, It’s Time to Try a New Web Browser The company behind N.B.A. Top Shot, a viral NFT trend, raises $305 million. How Big Is Amazon, Really? Why Amazon’s Union Vote Matters Review: In ‘Made for Love,’ She Can’t Get Him Out of Her Head Turing Award Goes to Creators of Computer Programming Building Blocks Posted: 31 Mar 2021 02:00 AM PDT Jeffrey Ullman and Alfred Aho developed many of the fundamental concepts that researchers use when they build new software. If You Care About Privacy, It’s Time to Try a New Web Browser Posted: 31 Mar 2021 02:00 AM PDT A new crop of internet browsers from Brave, DuckDuckGo and others offer stronger privacy protections than what you might be used to.

“Scammers steal New Yorkers' private info for benefits fraud” plus 5 BleepingComputer.com

“Scammers steal New Yorkers' private info for benefits fraud” plus 5 BleepingComputer.com Scammers steal New Yorkers' private info for benefits fraud Fake jQuery files infect WordPress sites with malware Google Chrome for Linux is getting DNS-over-HTTPS, but there's a catch US govt warns that buying fake COVID-19 vaccine cards is a crime VMware fixes bug allowing attackers to steal admin credentials Scammers target universities in ongoing IRS phishing attacks Scammers steal New Yorkers' private info for benefits fraud Posted: 31 Mar 2021 07:09 AM PDT New York's Department of Financial Services (DFS) warns of an ongoing series of attacks resulting in the theft of personal information belonging to hundreds of thousands of New Yorkers. [...] Fake jQuery files infect WordPress sites with malware Posted: 31 Mar 2021 04:55 AM PDT Researchers have spotted counterfeit ver

“Një shkollë e re në Qytetin Studenti merr emrin e ish-kryeministrit Bashkim Fino, Veliaj: Edhe një rruge në Njësinë 2 do i japim emrin e të ndjerit Sokol Olldashi” plus 9 more - Gazeta Dita

“Një shkollë e re në Qytetin Studenti merr emrin e ish-kryeministrit Bashkim Fino, Veliaj: Edhe një rruge në Njësinë 2 do i japim emrin e të ndjerit Sokol Olldashi” plus 9 more - Gazeta Dita Një shkollë e re në Qytetin Studenti merr emrin e ish-kryeministrit Bashkim Fino, Veliaj: Edhe një rruge në Njësinë 2 do i japim emrin e të ndjerit Sokol Olldashi Punonjësja e fasonerisë i dhuron një tufë me lule, Rama: Më ra goja duke ju thënë, lulet nuk shkojnë tek ferrat Kosova regjistron 14 viktima në 24 orët e fundit, rritet numri i rasteve të reja me COVID Ambasada ruse: Rusia do të monitorojë zgjedhjet shqiptare të 25 prillit Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, mbeten në fuqi masat ekzistuese dhe mbyllja e vendit në orarin 20:00-06:00. Maturantët rikthehen në shkolla Rama në Shkodër: Pas të moshuarve mbi 70-vjeç, fillojmë vaksinimin e grave dhe vajzave që punojnë në fasoneri “Pfizer/BioNTech” bëjnë njoftimin e rëndësishëm:

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more