Skip to main content

Posts

Showing posts from August, 2021

CNET: “5 exciting phones to look out for this year: iPhone 13, Galaxy S22, Pixel 6 and more - CNET” plus 23 more

CNET: “5 exciting phones to look out for this year: iPhone 13, Galaxy S22, Pixel 6 and more - CNET” plus 23 more 5 exciting phones to look out for this year: iPhone 13, Galaxy S22, Pixel 6 and more - CNET Google extends return-to-office date to January - CNET How to access router settings and change your Wi-Fi password - CNET Apple, Google app stores face new regulation as South Korea readies payment law - CNET Milk Crate Challenge: Why people are taking scary falls on social media - CNET Complex designs could delay the next Apple Watch - CNET Halo Infinite Xbox Series X bundle sold out at GameStop: Here's where to look next - CNET Child tax credit portal: How to manage your payments and opt out - CNET Ford Mustang primed for hybrid variant with next-gen pony car, forecast says - Roadshow 'Wildfire crisis' closes all California national forests: Severe

ISHP rekomandon mësimin në oborrin e shkollës, në tualet me shoqërues

ISHP rekomandon mësimin në oborrin e shkollës, në tualet me shoqërues ISHP rekomandon mësimin në oborrin e shkollës, në tualet me shoqërues 26 viktima nga Covid-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë: 6 nga personat që humbën jetën ishin të vaksinuar Shëndeti mendor i punonjësit mbi të gjitha! Kompania “NIKE” i jep stafit një javë pushim Zbardhet dëshmia e infermierit të arrestuar në Korçë, pranon vjedhjen e ilaçeve të pacientëve me COVID-19 Disa mënyra të dobishme për të rënë në peshë ISHP rekomandon mësimin në oborrin e shkollës, në tualet me shoqërues Posted: 31 Aug 2021 01:12 PM PDT Mësimi në klasa këtë vit do të bëhet në bazë të rregullave strikte në një kohë kur nisja e vitit të ri shkollor përkon me një periudhë kur shifrat e infeksioneve me COVID janë gjithnjë e në rritje. Kështu maska do të jetë e detyrueshme për të gjithë nxënësit e ciklit të lartë 9-vjeçar dhe gjimnazet. Nxënësit do të ndalohen të

Bota Sot: “Nuk ndahen Vuçiqi, Rama e Zaevi, takohen në Slloveni” plus 9 more

Bota Sot: “Nuk ndahen Vuçiqi, Rama e Zaevi, takohen në Slloveni” plus 9 more Nuk ndahen Vuçiqi, Rama e Zaevi, takohen në Slloveni Ngjarje drithëruese nga ish-komunizmi në Shqipëri: Si e çonte vëllanë-foshnje tek nëna në burg për t’a ushqyer me gji Vujaçiç: Escobar diplomat me përvojë, por nuk duhet zmadhuar shumë rolin e tij Pozhari fotografohet para grafiteve që u shkruan kundër tij, ka një mesazh për autorët Edhe Bekim Jashari reagon për vdekjen e biznesmenit nga Skenderaj që vdiq nga Covid-19 Në Gjakovë policia kontrollon autobusët nëse po respektojnë masat “Edhe një djalë i ri i Drenicës e paska humb betejën me Covidin”, deputetja jep lajmin e hidhur Rregulli i ri për ata që udhëtojnë nga Kosova për në Zvicër Ish Këshilltari i Thaçit: Për Kurtin na qenka kohë ideale për të bredhur rrugëve të Evropës FSK me medalje ndaj këtij koloneli amerikan Nuk ndahen Vuçiqi, Rama e Zaevi, takohen n

26 viktima nga Covid-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë: 6 nga personat që humbën jetën ishin të vaksinuar

26 viktima nga Covid-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë: 6 nga personat që humbën jetën ishin të vaksinuar 26 viktima nga Covid-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë: 6 nga personat që humbën jetën ishin të vaksinuar Shëndeti mendor i punonjësit mbi të gjitha! Kompania “NIKE” i jep stafit një javë pushim Zbardhet dëshmia e infermierit të arrestuar në Korçë, pranon vjedhjen e ilaçeve të pacientëve me COVID-19 Disa mënyra të dobishme për të rënë në peshë 26 viktima nga Covid-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë: 6 nga personat që humbën jetën ishin të vaksinuar Posted: 31 Aug 2021 07:59 AM PDT Sërish një numër i lartë viktimash u shënuan ditën e sotme në Kosovë, ku 26 qytetarë nuk ia dolën që të fitonin betejën me Covid-19. Mirëpo ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë me dije se 6 nga pacientët që kanë humbur jetën kane qenë të vaksinuar kundër Covid-19. "Nga 26 pacientë janë 6 pacientë të cilët kan

“Kosova si histori suksesi dhe Afganistanin i humbur qysh në fillim” plus 1 more Telegrafi Opinione

“Kosova si histori suksesi dhe Afganistanin i humbur qysh në fillim” plus 1 more Telegrafi Opinione Kosova si histori suksesi dhe Afganistanin i humbur qysh në fillim Posted: 31 Aug 2021 08:15 AM PDT James Dobbins Sapo Kabuli ra në duart e talebanëve, filluan analizat e humbjes së ShBA-së në Afganistan. Disa kritikë citojnë politika të gabuara dhe zbatim të dobët të tyre. Të tjerë theksojnë se përfshirja e ShBA-së në Afganistan ishte e destinuar të dështonte në një vend që është mbiquajtur "varreza e perandorive". Ndërsa, disa të tjerë (përfshirë edhe presidentin amerikan Joe Biden) shkojnë edhe më tutje, duke argumentuar se të gjitha misionet pas-ushtarake për rindërtim e stabilizim të vendeve të tjera përfundojnë ne dështimin që duhen shmangur në të ardhmen. Në fakt, dështimi i ShBA-së në Afganistan nuk ishte i pashmangshëm, por Uashingtoni bëri gabime të rënda qysh në fillimet e përpjekjeve për stabilizim. Historikisht, ShBA-j

“Prishtinë: Aksident mes një veture dhe një motoçiklete, lëndohen dy persona” plus 9 more Ekonomia Online

“Prishtinë: Aksident mes një veture dhe një motoçiklete, lëndohen dy persona” plus 9 more Ekonomia Online Prishtinë: Aksident mes një veture dhe një motoçiklete, lëndohen dy persona Uran Ismaili bujti nëpër shumë vende në Prishtinë, e te ai shkon Erion Veliaj Haradinaj pasi u akuzua për keqpërdorim të 43 milionë €: Etiketim i ultë për të fshehur dështimet Lutfi Haziri prezanton Spitalin e ri të qytetit të Gjilanit Samir Ujkani nënshkruan me Empolin Sllovakia ndalon përdorimin e vaksinës ruse Pllana: Vuçiq në mënyrë indirekte e ka pranuar që Serbia ka kryer gjenocid Camavinga lojtari i Real Madridit ShSKUK: Furnizimi me oksigjen në QKUK është stabil Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 76-vjeçar nga Kosova Prishtinë: Aksident mes një veture dhe një motoçiklete, lëndohen dy persona Posted: 31 Aug 2021 10:39 AM PDT Dy persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksident që ka nd

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more