Skip to main content

Posts

Showing posts from April, 2020

“Ninja Forms WordPress plugin patch prevents takeover of 1M sites” plus 9 BleepingComputer.com

“Ninja Forms WordPress plugin patch prevents takeover of 1M sites” plus 9 BleepingComputer.com Ninja Forms WordPress plugin patch prevents takeover of 1M sites Shade Ransomware Decryptor can now decrypt over 750K victims New Android malware steals financial information, bypasses 2FA Microsoft Sway abused in PerSwaysion spear-phishing operation Clop ransomware leaks ExecuPharm's files after failed ransom Bugs in WordPress plugins for online courses let students cheat US govt updates Microsoft Office 365 security best practices Google updates Chrome Web Store policy to block extension spam Windows 10 Search now gives easy access to COVID-19 info Microsoft releases Windows 10 Build 19619 with freeze fixes Ninja Forms WordPress plugin patch prevents takeover of 1M sites Posted: 30 Apr 2020 12:53 PM PDT The developers of Ninja Forms, a WordPress plugin with more than 1 million inst

Albeu: “Lajmi i bujshëm: Portugalia rinis futbollin” plus 19 more

Albeu: “Lajmi i bujshëm: Portugalia rinis futbollin” plus 19 more Lajmi i bujshëm: Portugalia rinis futbollin Hoti për votimin e qeverisë së re: Asnjë shkronjë e Kushtetutës nuk do të cenohet Banorët në Tiranë "thyejnë" karantinën dhe dalin në protestë (VIDEO) Drejtori i hotelit në Itali u nxjerr bojën mjekëve shqiptarë: Zhulsa! Gruaja e Immobiles jep një premtim të madh nëse fiton titullin Fellaini shpëton klubin legjendar nga falimentimi (FOTO LAJM) 6 muaj pa takuar të birit, ish-bashkëshortja ia thotë copë: Fajin ta ka jot ëmë! Qeveria bën "kërdinë" me tendera sekrete (FOTO LAJM) Çfarë po përgatit Osmani? Kryeparlamentarja konferencë për media Basha denoncon: 200 mijë euro u shpenzuan para një jave për zyrën e ministres Përgjimi fundos të moshuarin që abuzoi me të miturën në Sarandë: E fërkova nga shalët Plas në Francë: Për herë të parë pas 23 vitesh jashtë Europës,

Fundjava në izolim, por me disa lëshime për pensionistët dhe prindërit me fëmijë; Të shtunën hapur edhe ushqimoret dhe farmacitë

Fundjava në izolim, por me disa lëshime për pensionistët dhe prindërit me fëmijë; Të shtunën hapur edhe ushqimoret dhe farmacitë Fundjava në izolim, por me disa lëshime për pensionistët dhe prindërit me fëmijë; Të shtunën hapur edhe ushqimoret dhe farmacitë Pëllumb Pipero: Shqipëria ka hyrë në fazën përmbyllëse të COVID-19, vaksina mund të jetë gati në vjeshtë Vend pune GAZETAR A ka të prekur në call center? Ministria e Shëndetësisë jep detaje për fasoneritë COVID-19/ “Askush të mos e mendojë si grip” ‘Më tepër se 100 vatra familjare’, Manastirliu në Kuvend: Rihapja e kujdesshme, jemi ende në fazë aktive të epidemisë MSH: Numri i të shëruarve nga COVID-19 dy herë më i lartë se të infektuarit aktivë Korça del nga harta COVID, shërohen të gjithë të prekurit Konfirmohen vetëm 7 raste me koronavirus në 24 orë Vend pune GAZETAR Fundjava në izolim, por me disa lëshime për pensionistët dhe prindë

Bota Sot: “Interpol: Nuk ka pardon as amnesti ndaj kriminelëve ne Kosovë, që bënë krime para dhe pas lufte!” plus 6 more

Bota Sot: “Interpol: Nuk ka pardon as amnesti ndaj kriminelëve ne Kosovë, që bënë krime para dhe pas lufte!” plus 6 more Interpol: Nuk ka pardon as amnesti ndaj kriminelëve ne Kosovë, që bënë krime para dhe pas lufte! Mos dilni nga shtëpitë për 1 Maj, MPB paralajmëron dënime Vjen sqarimi: Jabllanovic kishte leje si të Mustafës, Veselit e Limajt Kthehet në rigjykim rasti i “Mollës së Kuqe”, avokati kërkon edhe ndërprerjen e paraburgimit Borel: S’ka alternativë tjetër, Kosova dhe Serbia duhet që... ​Veseli kujton luftën heroike kundër Perandorisë Osmane OBSH mbledh komitetin e urgjencës për të shqyrtuar zhvillimin e pandemisë Interpol: Nuk ka pardon as amnesti ndaj kriminelëve ne Kosovë, që bënë krime para dhe pas lufte! Posted: 30 Apr 2020 06:29 AM PDT Po behen dhjete vite qe kur Interpol eshte i interesuar te pranoje Kosoven anetare, por deshtoi, meqe qeverite deshtuan ne luften kunder korrupcioni

“Hetimet për vdekjen e 39-vjeçares nga Istogu barten në Prishtinë, familjarët kanë dyshime” plus 9 more Ekonomia Online

“Hetimet për vdekjen e 39-vjeçares nga Istogu barten në Prishtinë, familjarët kanë dyshime” plus 9 more Ekonomia Online Hetimet për vdekjen e 39-vjeçares nga Istogu barten në Prishtinë, familjarët kanë dyshime Qeveria Kurti nuk arriti ta çojë në konvikt Pacollin, shkon në shtëpi në Hajvali Vranësira dhe shi nesër e pasnesër në Kosovë Pacolli arrin në Kosovë: Ndërrova destinacion, u frikësova ndonjë sulmi terrorist nga qeveria e Kosovës Lojtarët duhet të mbajnë distancë prej dy metrave në stërvitje të futbollit Në Itali vazhdon të bie numri i të infektuarve me Coronavirus Faturën e ujit mund të paguani edhe në Postën e Kosovës, pa provizion shtesë Arrin në aeroport kreu i AKR-së Behgjet Pacolli “Pacolli do t’i nënshtrohet kontrollit rutinor mjekësor – pastaj në rezidencën e tij” MAShTI: Ligjëratat e ditës së premte do të ri-transmetohen edhe të shtunën Hetimet për vdekjen e 39-vjeçares nga

“Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusit” plus 2 more Telegrafi Opinione

“Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusit” plus 2 more Telegrafi Opinione Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusit Ndihmoni konsumin! A janë vjetruar krimet e (pas)luftës? Dy gra në botën e pasigurt të koronavirusit Posted: 30 Apr 2020 04:12 AM PDT Atë natë të 30 dhjetorit 2019, ndërsa ndihej e mikluar dhe e përkëdhelur nga të gjithë pjesëmarrësit e konferencës më të madhe vjetore që zhvillohej në Shangai, një telefonatë nga "shefi" i saj (drejtori i përgjithshëm, Wang Yanyi) e urdhëronte të kthehej urgjent në Vuhan për të ekzaminuar mostrat e para të disa pacientëve të dyshuar me Covid-19. Gjatë gjithë rrugës, një ankth dhe brengë do ta brente shkencëtaren: "Nëse shkaktarët janë koronavirusët, a mund të kenë dalë ato nga laboratori ynë"? Si një shkencëtare race, ajo e dinte që kjo gjë vështirë të kishte ndodhur, por, gjithsesi, nuk është e pamundur; dhe, kështu ajo zhytet në 'javën më të z

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more