Skip to main content

Posts

Showing posts from July, 2016

What is ileus?

Ileus is a blockage of the intestines caused by a lack of peristalsis. Peristalsis is the pumping action of the intestines that helps move food through the digestive system. Ileus is used to describe both full and partial blockages.

Ja kështu mund ta dini se kush e viziton fshehtë profilin tuaj

Përherë e më shumë, përdoruesit e facebook bëhen kuriozë se kush e viziton profilin e tyre. Vëmendja virtuale që na kushtojnë të tjerët, me sa duket plotëson vëmendjen që na mungon në realitet. Tashmë ka një metodë të re dhe të thjeshtë për të mësuar se kush na viziton profilin   Mjafton të klikoni me butonin e djathtë të mouse në FB dhe të zgjidhni opsionin “View page source”. Pastaj shtypni Ctrl+F. Më pas në kutizën që do dalë në të djathtë lart, shkruani “InitialChatFriendsList”. Në ekran do t’iu shfaqen disa numra. Kopjoni një prej tyre, pa shtesën në fund që mund të jetë (-1) ose (-2), dhe bëjeni paste krye, pas adresës www.facebook.com Dhe menjëherë pas këtij procesi do ta shuani kureshtjen se kush ju vizitoi për herë të fundit profilin.

Gjuha gjermane me foto - 17

Pse duhet të hani të paktën 250 gramë rrush në ditë

Rrushi është një frutë shumë i shëndetshëm për organizmin, në të gjithë moshat. Nuk ka rëndësi nëse ai është i bardhë apo i kuq, ajo çfarë na rekomandojnë mjekët është konsumimi i të paktën një çerek kilogrami rrush në ditë nga të gjithë personat, pavarësisht moshës Rrushi pastron veshkat, ndihmon në eliminimin e gurëve të vegjël, pastron infeksionet në mëlçinë e zezë dhe stabilizon rrahjet e zemrës, transmeton albeu. Nuk do të thotë që ju duhet të hani vetëm sasinë e rrushit të cekur më lartë, por mund të konsumoni edhe më shumë, pasi dobitë janë shumë të mëdha.

Gjuha gjermane me foto - 16

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more