Skip to main content

Posts

Showing posts from December, 2011

Poema e Mjerimit - Migjeni

Poema e Mjerimit Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi , kafshatë që të mbetë në fyt edhe të ze trishtimi kur shef ftyra të zbeta edhe sy të jeshilta që të shikojnë si hije dhe shtrijnë duert e mpita edhe ashtu të shtrime mbrapa teje mbesin të tanë jetën e vet derisa të vdesin. E mbi ta n'ajri, si në qesëndi, therin qiellën kryqat e minaret e ngurta, profetënt dhe shejtënt në fushqeta të shumngjyrta shkëlqejnë. E mjerimi mirfilli ndien tradhti. Mjerimi ka vulën e vet të shëmtueme; asht e neveritshme, e keqe, e turpshme; balli që e ka, syt që e shprehin, buzët që më kot mundohen ta mshefin janë fëmitë e padijes e flitë e përbuzjes, të mbetunat e flliqta rreth e përqark tryezës mbi të cilën hangri darkën një qen e pamshirshëm me bark shekulluer , gjithmon i pangishëm. Mjerimi s'ka fat. Por ka vetëm zhele, zhele fund e majë, flamujt e një shprese të shkyme dhe të coptuem me të dalun bese. Mjerimi tërbohet në dashuni epshore. Nëpër skaje t&

Top 3 alternativat me te mira te Gogle Adsense

Top 3 alternativat më të mira të Gogle Adsense Këtu keni një listë të top 3 alternativave për Gogle Adsense .Kjo listë është e bazuar në shumë faktorë si formatin e reklamave , mënyrën e pagesës, minimumi i pagesës etj, 1.Adbrite Adbrite është alternativë më e mirë për Gogle Adsense .Ofron reklama të të gjitha llojeve për blogera dhe për pro blogera.Rregullat e përdorimit janë shumë të lehta për t’i ndjekur në krahasim me Adsense , duke perdorur Adbrite ju mund të keni në dispozicion reklama inline dhe ato komplete.Kur nuk paraqitet asnjë reklamë atëherë paraqitet mesazhi ‘’reklamoni ketu’’ si mënyrë për t’i tërhequr reklamuesit. Mënyra e pagesës: Minimumi i pagesës është $100 dhe adbrite ofron pagesën vetëm nëpërmjet çeqëve. 2. Chitika Chitika është njëra ndër rrjetet më të mira të reklamave.E themeluar në vitin 2003, posedon një rrjet të madh të blogjeve dhe ofron reklama të bazuara në fjalë kyçe.Ju lejon të shfaqni reklama në mobila, faqe, blogje et

Fito para përmes ngarkimit të dokumenteve

Fito para përmes ngarkimit të dokumenteve Docstoc një faqe që ju lejon të bëni ngarkim dhe të shpërndani dokumentet tuaja, ka hapur një shërbim të ri të quajtur DocCash që ju lejon të fitoni para përmes ngarkimit të dokumenteve tuaja. Docstoc ka partneritet me Google si njëri nga partnerët në programin e reklamave Adsense .Tash kur ju bëni ngarkimin e dokumenteve në Docstoc, ju shpërndani burime reklamash dhe kur dikush klikon mbi reklamat e gogle ads në dokumentet e juaja atëherë fitoni para.Docstoc ndan këto fitime me çdo përdorues 50/50.  Nese ju tashmë keni të hapur llogari Adsense në faqen tuaj apo blogun tuaj ju mund ta lidhini atë llogari edhe me profilin e docstoc dhe në këtë mënyrë të gjeneroni të ardhura përmes dokumenteve tuaja. Nëse nuk keni llogari të adsense, atëherë Docstoc do t’ju ndihmojë të hapni një llogari dhe ta lidhni më pastaj me profilin tuaj. Cilindo dokument që e ngarkoni nën profilin e Docstoc më pastaj do të lidhet në llogarin e DocCas

Shkarko libra shqip

Shkarko libra shqip kliko ne linkun e meposhtem per me shume Kliko ketu Shih edhe: Shkarko libra elektronikë shqip Programe dhe libra shqip libra shqip, shkarko libra, shkarkoni libra ne gjuhen shqipe, shkarko libra shqipe, shkarko revista shqipe, revista kosovare, revista, shkarko libra, shkarko romane shqipe, shkarko novela shqipe, romane, lektyra shqipe, perralla, ismail kadare, romane nga ismail kadare, libri microsoft shqip, mixheni mjerimi, shkarko libra shqip, shkarko libra shqip exe, shkarko libra shqip online, shkarko libra.pdf, libraria online, shkarkoni libra, libra te ndryshem, shkarkoni libra te ndryshem, libra te ismail kadares, islami denon terrorizmin, keshtjella, romani keshtjella, referate te romaneve, referate nga romanet, referat keshtjella,

Falja e namazit

Ne keto video tregohet se si duhet te falni namazin. Falja e Namazit të Sabahut Falja e Namazit të Drekës Falja e Namazit të Ikindisë Falja e Namazit të Akshamit    Falja e Namazit të Jacisë 

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more