Skip to main content

Posts

Showing posts from July, 2020

Rëndohet bilanci/ Humbin jetën nga Covid 19 tre pacientë, 79 raste të reja në 24 orë

Rëndohet bilanci/ Humbin jetën nga Covid 19 tre pacientë, 79 raste të reja në 24 orë Rëndohet bilanci/ Humbin jetën nga Covid 19 tre pacientë, 79 raste të reja në 24 orë Posted: 31 Jul 2020 09:15 AM PDT Rëndohet bilanci nga Covid 19 në vendin tonë. Shkon në 157 numri i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë. Në përditësimin e të dhënave këtë të premte, MSH-ja deklaroi se kanë humbur jetën tre pacientë të shtruar në dy spitalet Covid. Bëhet fjalë për një 56 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana me disa bashkëshoqëruese dhe një 90 vjeçar nga Elbasani. / BalkanWeb Deklarata e plotë : Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin "Shefqet Ndroqi" po trajtohen 115 pacientë, 16 janë në terapi intensive, 5 prej të cilëve pacientë të intubuar. Në 24 orët e fundit, janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 79 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 56 raste në Tir

CNET: “Trump goes after TikTok: Everything you need to know - CNET” plus 23 more

CNET: “Trump goes after TikTok: Everything you need to know - CNET” plus 23 more Trump goes after TikTok: Everything you need to know - CNET Other solar systems could cram in as many as seven Earth-like planets - CNET Trump to order ByteDance to sell TikTok's US operations, report says - CNET Netflix's Transformers: War for Cybertron is too dark and too short for its own good - CNET Lego Super Mario, reviewed: A real-life Super Mario Maker - CNET Beyoncé's Black Is King could help save this sad excuse for a summer - CNET Tampa teen charged over massive Twitter hack - CNET Hunter Douglas smart shades ditch the AAs for rechargeable battery wands - CNET When could your new stimulus check come from the IRS? Here are possible payment dates - CNET TikTok: For you, it's fun, but for Trump and lawmakers, it's a security threat - CNET NBA rest

Albeu: “Juventus gati të sakrifikojë dy lojtarë për yllin e Serisë A” plus 19 more

Albeu: “Juventus gati të sakrifikojë dy lojtarë për yllin e Serisë A” plus 19 more Juventus gati të sakrifikojë dy lojtarë për yllin e Serisë A Kryemadhi nuk përmbahet: Rama mund të kërkojë të mbetet edhe shtatzënë! Infermierja vdes nga Covid-19, 24 orë pasi e deklaruan të shëruar. COVID-19/ Kurimi me plazmë, së shpejti edhe në Shqipëri Blindohet Elbasani, FNSH dhe RENEA zbarkojnë në një operacion blic Austria rihap kufijtë ajrorë! Ky është kushti i vetëm për udhëtarët Rasti i vetëm në botë, Vllaznia luan me "12 lojtarë" në fushë dhe fiton kupën e Shqipërisë Sherr mes të rinjve? Të shtëna me armë në Tiranë Çmendet moti në Kosovë! Bie breshër sa një top tenisi (FOTO LAJM) Akord 80 milionë euro, bomberi i Premier Ligës drejt transferimit te Juventusi Sarri: Juventusi përballë Lionit do jetë si ai i këtyre kohëve Bëni gati valixhen! Shtetet evropiane ku lejohet hyrja e shtetasve shqi

GAZETA SHËNDETI

GAZETA SHËNDETI Rëndohet bilanci/ Humbin jetën nga Covid 19 tre pacientë, 79 raste të reja në 24 orë Posted: 31 Jul 2020 09:15 AM PDT Rëndohet bilanci nga Covid 19 në vendin tonë. Shkon në 157 numri i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë. Në përditësimin e të dhënave këtë të premte, MSH-ja deklaroi se kanë humbur jetën tre pacientë të shtruar në dy spitalet Covid. Bëhet fjalë për një 56 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana me disa bashkëshoqëruese dhe një 90 vjeçar nga Elbasani. / BalkanWeb Deklarata e plotë : Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin "Shefqet Ndroqi" po trajtohen 115 pacientë, 16 janë në terapi intensive, 5 prej të cilëve pacientë të intubuar. Në 24 orët e fundit, janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 79 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 56 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, nga 3 raste Fier, Lushnje, nga 1

Bota Sot: “Qytetari kërcënon publikisht: Ne muslimanët mund t’iu marrim në qafë krejt juve qafirave” plus 9 more

Bota Sot: “Qytetari kërcënon publikisht: Ne muslimanët mund t’iu marrim në qafë krejt juve qafirave” plus 9 more Qytetari kërcënon publikisht: Ne muslimanët mund t’iu marrim në qafë krejt juve qafirave Austria rihap kufijtë ajrorë, lejon edhe fluturimet nga Kosova Qytetarët e Kosovës festojnë Bajramin në bregdet, për dy ditë në Shqipëri kanë hyrë mbi 11 mijë shtetas nga Kosova Policia mbyll disa pishina të tipit të hapur Imam Fatmir Latifi: Përveç xhamive të mbyllen edhe kafiteritë dhe ahengjet tjera për të mos përhapur virusin Nga java e ardhshme qytetarët e Kosovës që kthehen në Gjermani e kanë obligativ testin për COVID-19 Rreth 400 të prekur me COVID-19 po trajtohen nëpër spitale, 15 janë në respiratorë Kuvendi nuk ua rriti pagat, por ja çka hanë epidemiologët e Kosovës për drekën e Bajramit Vuçiq falenderon ambasadorin e Palestinës për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës Rezultat në 30 minuta, mjeku

“Nëse keni kaluar një ftohje të zakonshme, mund të jeni imunë ndaj Covid-19” plus 9 more Ekonomia Online

“Nëse keni kaluar një ftohje të zakonshme, mund të jeni imunë ndaj Covid-19” plus 9 more Ekonomia Online Nëse keni kaluar një ftohje të zakonshme, mund të jeni imunë ndaj Covid-19 Sarri: Dybala po rikuperohet shpejt Zjarr i madh në Francë Washington, debati për sigurinë e zgjedhjeve Kosovarët zgjedhin ta festojnë Bajramin në bregdet, mbi 11 mijë kosovarë kanë hyrë në Shqipëri për dy ditë Imam Fatmir Latifi: Përveç xhamive të mbyllen edhe kafiteritë dhe ahengjet tjera për të mos përhapur virusin Sakrifica e Bajramit të sivjetshëm: Festë në distancë në mbarë botën Rritja e shqetësimeve mbi COVID-19, Fauci dëshmon në Kongres Lazio insiston për Muriqin Nga java e ardhshme kosovarët që kthehen në Gjermani e kanë obligativ testin për COVID-19 Nëse keni kaluar një ftohje të zakonshme, mund të jeni imunë ndaj Covid-19 Posted: 31 Jul 2020 08:57 AM PDT Një ndër pyetjet më të shpeshta dhe më

“Dosja 339/ Komisionerët nuk do të hetohen nga SPAK dhe GJKKO! Çështja i kalon prokurorisë Durrës” plus 6 more 24 ore lajme

“Dosja 339/ Komisionerët nuk do të hetohen nga SPAK dhe GJKKO! Çështja i kalon prokurorisë Durrës” plus 6 more 24 ore lajme Dosja 339/ Komisionerët nuk do të hetohen nga SPAK dhe GJKKO! Çështja i kalon prokurorisë Durrës Të vetmet që lulëzojnë, varfëria dhe korrupsioni PD: Nesër qëndrimi i opozitës për Këshillin Politik dhe hapjen 100% të listave Ndryshimet Kushtetuese/ Ambasada e SHBA “ngul këmbë”: Do të shohim nëse drejtuesit do ta mbajnë fjalën. E kuptojmë zhgënjimin e opozitë Vrasja e Florian Lamçes/ Arrestohen dy autorët, mes tyre dhëndri i Qazim Sejdinit Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimet kushtetuese me 106 vota pro BE: Marrëveshja Kosovë-Serbi, pas pajtimit për të gjitha çështjet Dosja 339/ Komisionerët nuk do të hetohen nga SPAK dhe GJKKO! Çështja i kalon prokurorisë Durrës Posted: 30 Jul 2020 03:19 PM PDT Gjykata e Posaçme Antikorrupsion ka shpallur moskompetencë për dosjen ndaj komis

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more