Skip to main content

Posts

Showing posts from March, 2018

CNET: “This is what the iPhone X looks like under a macro lens - CNET” plus 23 more

CNET: “This is what the iPhone X looks like under a macro lens - CNET” plus 23 more This is what the iPhone X looks like under a macro lens - CNET Falling Tiangong-1 space station may miss April 1 crash date - CNET Ron Howard teases 'Solo: A Star Wars Story' space battle - CNET The Viva Egoista 845, where extreme high-end audio meets Italian style - CNET Dayton’s $98 Bluetooth speakers do full-on stereo - CNET Google AI to predict NCAA Final Four outcomes at half time - CNET Electrification shines at 2018 New York Auto Show - Roadshow Intel and AMD together at last? Hades Canyon is badass video - CNET Google Maps knows where Waldo is for April Fools' Day - CNET Fighting Fantasy Legends RPG is heavy on dice, light on story - CNET Trump again attacks Amazon, alleging 'Post Office scam' - CNET How to turn an old tablet or phone

Bota Sot: “Erdogan k?rc?non Gulenin: Shiko ?ka ndodhi me ata n? Kosov?, edhe ty kjo t? pret” plus 6 more

Bota Sot: “Erdogan k?rc?non Gulenin: Shiko ?ka ndodhi me ata n? Kosov?, edhe ty kjo t? pret” plus 6 more Erdogan k?rc?non Gulenin: Shiko ?ka ndodhi me ata n? Kosov?, edhe ty kjo t? pret Kjo ?sht? dosja e ‘gylenist?ve’ t? arrestuar n? Kosov? Prokuroria: Po punojm? t? gjejm? autor?t dhe shkaktar?t e dhun?s n? protest? Vokshi: Familjar?t n? shenj? pak?naq?sie jan? mbledhur tek Ambasada turke Vu?iq thot? se i ka n? dor? dy zgjidhje p?r Kosov?n! Serb?t t? vendosur: Heqim dor? nga BE-ja p?r Kosov?n P?rfundon saga e “motorrit t? Xhemilit”, Veliu ia kalon p?rfundimisht n? pron?si efektivit Erdogan k?rc?non Gulenin: Shiko ?ka ndodhi me ata n? Kosov?, edhe ty kjo t? pret Posted: 31 Mar 2018 09:15 AM PDT Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot deklaroi se Agjencia Turke e Inteligjencës me një operacion në Kosovë kapi 6 përfaqësues të lartë të FETO-s në Ballkan.

“Ky është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 Euro” plus 2 more Mistere

“Ky është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 Euro” plus 2 more Mistere Ky është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 Euro Të gjithë pyesin se si Stephen Hawking ka lindur fëmijë, kjo është përgjigjja Kopshti i rrallë i veshur me mister Ky është fshati ku qiraja kushton më pak se 1 Euro Posted: 30 Mar 2018 10:27 PM PDT Fuggerei është një fshat në Gjermani i ngritur nga viti 1520. Karakteristikë e tij është çmimi shumë i lirë i qirasë. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now Të gjithë pyesin se si Stephen Hawking ka lindur fëmijë, kjo është përgjigjja Posted: 28 Mar 2018 08:59 PM PDT Shkencëtari i njohur ka vuajtur nga sëmundja e rëndë, mirëpo ajo nuk e ka penguar që të ketë trashëgimtarë. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now Kopshti i rrallë i veshur me mister Posted: 28 Mar 2018 05:39 PM PDT Veijo Rönkkönen is

“Manchester Unitedi vazhdon me fitore” plus 9 more Ekonomia Online

“Manchester Unitedi vazhdon me fitore” plus 9 more Ekonomia Online Manchester Unitedi vazhdon me fitore Peci: Kosova ta tërheqë për konsultime ambasadorin nga Ankaraja Deportimi i “gylenistëve”, nisin protestat para ambasadave të Kosovës nëpër botë Këshilltari i Haradinajt i reagon Erdoganit: Kryeministri nuk mund të kërcënohet Ambasadorja e Kosovës në SHBA i reagon Erdoganit pas deklaratave kundër Haradinajt Dy pyetjet e Erdoganit drejtuar kryeministrit Haradinaj Vuçiq: Kosova, tema e vetme nga e cila varet e ardhmja e Serbisë Erdogan e kërcënon Haradinajn, i fton kosovarët të protestojnë kundër tij (Video) HRW: Dëbimi i shtetasve turq – shkelje e të drejtave të njeriut Bytyqi uron Festën e Pashkëve Manchester Unitedi vazhdon me fitore Posted: 31 Mar 2018 09:51 AM PDT Manchester United e ka vazhduar serinë e fitoreve në Premierligë pasi të shtunën pasdite e mposhti Swansean në &q

“Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?” plus 2 more Telegrafi Opinione

“Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?” plus 2 more Telegrafi Opinione Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet? Filmi i keq, skenari i keq, regjisori edhe më i keq Mjaft më! Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet? Posted: 31 Mar 2018 09:12 AM PDT Klementin Mile Sot nuk gjen thuajse fare agjitatorë liberalë në vendin tonë. Por gjen, në numër të konsiderueshëm, agjitatorë komunistë dhe konservatorë. Përtej simpative dhe antipative për këto pozicione ideologjike, si mund të shpjegohet kjo situatë? A lidhet mungesa e agjitatorëve liberalë me ndonjë karakteristikë të fshehtë të natyrës njerëzore (ose kulturës së shqiptarëve), e cila thotë që liria është një gjë që duhet patur frikë? A mos vetë liberalizmi, ndryshe nga komunizmi dhe konservatorizmi, është një doktrinë aspak tërheqëse për popullin? Rrugën për te përgjigjet e këtyre pyetjeve e çel vetë termi "agjitator". Shqiptarëve që kanë jetuar në komunizëm m

“Facebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked Memo” plus 2 more NYT > Technology

“Facebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked Memo” plus 2 more NYT > Technology Facebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked Memo Russian Accused of Hacking U.S. Technology Firms Is Extradited After Driving Streaming Music’s Rise, Spotify Aims to Cash In Facebook Employees in an Uproar Over Executive’s Leaked Memo Posted: 30 Mar 2018 05:11 PM PDT The social network's employees were abuzz on Friday over a 2016 memo from a top executive, in which the executive defended Facebook's growth at any cost. Russian Accused of Hacking U.S. Technology Firms Is Extradited Posted: 31 Mar 2018 08:08 AM PDT Yevgeniy A. Nikulin breached the networks of LinkedIn, Dropbox and Formspring, and may have compromised the information of more than 100 million people. After Driving Streaming Music’s Rise, Spotify Aims to Cash In Posted: 31 Mar 2018 03:00 AM PDT On Tuesday,

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more