Skip to main content

Posts

Showing posts from February, 2021

Bota Sot: “Ish-gjenerali serb: Ndërkombëtarët krijuan UÇK-në, Gjykata Speciale nuk do të dënojë asnjë shqiptar” plus 9 more

Bota Sot: “Ish-gjenerali serb: Ndërkombëtarët krijuan UÇK-në, Gjykata Speciale nuk do të dënojë asnjë shqiptar” plus 9 more Ish-gjenerali serb: Ndërkombëtarët krijuan UÇK-në, Gjykata Speciale nuk do të dënojë asnjë shqiptar Gjykata tërheq urdhër-arrestin ndaj Milan Radoiçiqit, i akuzuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit Radhë kilometrike në Morinë, qytetarët kthehen në Kosovë pasi kaluan fundjavën në Shqipëri Gjurgjeviq: Për Odën Ekonomike Serbe, liberalizimi i vizave për Kosovën ka shumë rëndësi Serbia fton qytetarët nga Kosova që të aplikojnë për vaksinën anti-COVID Publikohen pamjet ku disa persona e sulmojnë bodybuilderin nga Gjilani Shqetësuese: Serbia po i arreston banorët e Bujanocit dhe po ua konfiskon dokumentet Mediat ndërkombëtare: Revolucioni i një gruaje shqiptare, që mbeti e ve në luftën e Kosovës New York Times zbulon se si po ecën vaksinimi në botë: Izraeli në vendin e parë, Kosova askund

“Evazioni fiskal në Kosovë deri në 30 për qind” plus 9 more Ekonomia Online

“Evazioni fiskal në Kosovë deri në 30 për qind” plus 9 more Ekonomia Online Evazioni fiskal në Kosovë deri në 30 për qind Gjenden 7 kilogramë drogë në një veturë në Vërmicë të Prizrenit Bajatoviq: Elita e SHBA-së ka nevojë të prodhojë probleme, por s’është lehtë të shantazhohet Serbia Zidane zemërohet në konferencë për media rreth kontratës së Ramosit Sulmi kibernetik në Ministrinë e Financave, Policia jep detaje Von der Layen mund të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja Halimi pranon dy gola nga penalltia Bale shkëlqen në fitoren e Tottenhamit 15 të vdekur nga përmbytja e anijes Në Libi Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe Evazioni fiskal në Kosovë deri në 30 për qind Posted: 28 Feb 2021 09:47 AM PST Nga mbi 200 mijë biznese sa janë të regjistruara në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, sipas Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), vetëm rreth 35 mijë prej tyre

“Seniors Seeking Vaccines Have a Problem: They Can’t Use the Internet” plus 1 more NYT > Technology

“Seniors Seeking Vaccines Have a Problem: They Can’t Use the Internet” plus 1 more NYT > Technology Seniors Seeking Vaccines Have a Problem: They Can’t Use the Internet Posted: 28 Feb 2021 02:00 AM PST Older adults living alone often lack access or an understanding of technology, and many are unsure how to sign up for an appointment. Digidog, a Robotic Dog Used by the Police, Stirs Privacy Concerns Posted: 27 Feb 2021 03:57 PM PST The New York Police Department has been testing Digidog, which it says can be deployed in dangerous situations and keep officers safer, but some fear it could become an aggressive surveillance tool. You are subscribed to email updates from NYT > Technology . To stop receiving these emails, you may unsubscribe now . Email delivery powered by Google Google, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Gjidhënia lehtëson dhimbjet kronike nga lindja cezariane, thotë studimi

Gjidhënia lehtëson dhimbjet kronike nga lindja cezariane, thotë studimi Gjidhënia lehtëson dhimbjet kronike nga lindja cezariane, thotë studimi Lodhja, një nga simptomat treguese të mungesës së vitaminës B12 FDA aprovon vaksinën anti covid nga Johnson&Johnson Komunat me raste pozitive, Prishtinë plus 185 raste pozitive me Covid-19 Plus 453 raste pozitive me Covid-19 dhe katër viktima brenda 24 orëve Mot i kthjellët në pesë ditët e ardhshme Si shpjegohet dukuria e shtatzënisë heterotopike përmes këtyre hapave zhvillues Kjo vitaminë ka rëndësi të veçantë gjatë ushqyerjes me gji tek nëna dhe foshnja Katër simptoma post Covid të gjetura në shumicën e pacientëve me infeksion të pastruar Pandemia ka krijuar gjeneratë të fëmijëve të interesuar në shkencë dhe teknologji, zbulon studimi Gjidhënia lehtëson dhimbjet kronike nga lindja cezariane, thotë studimi Posted: 28 Feb 2021 08:16 AM P

“The Windows 10 Sun Valley design refresh - Here's what's coming” plus 2 BleepingComputer.com

“The Windows 10 Sun Valley design refresh - Here's what's coming” plus 2 BleepingComputer.com The Windows 10 Sun Valley design refresh - Here's what's coming NSA, Microsoft promote a Zero Trust approach to cybersecurity Microsoft fixes Windows 10 drive corruption bug — what you need to know The Windows 10 Sun Valley design refresh - Here's what's coming Posted: 27 Feb 2021 12:46 PM PST Windows 10 'Sun Valley' UI refresh, otherwise known as 'version 21H2', is reportedly arriving in the second half of this year and it will also include several new features. [...] NSA, Microsoft promote a Zero Trust approach to cybersecurity Posted: 27 Feb 2021 09:03 AM PST The National Security Agency (NSA) and Microsoft are advocating for the Zero Trust security model as a more efficient way for enterprises to defend against today's increasingly sophisticated threats. [...]

““Deputeti që duam”, Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti dhe pandemia, kanë aplikuar 1581 qytetarë” plus 9 more - Gazeta Dita

““Deputeti që duam”, Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti dhe pandemia, kanë aplikuar 1581 qytetarë” plus 9 more - Gazeta Dita “Deputeti që duam”, Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti dhe pandemia, kanë aplikuar 1581 qytetarë Shërohet nga COVID, ministrja del shëtitje në Elbasan: Ndjesë që isha larg zyrës kaq gjatë Protesta në Mianmar, Policia qëllon mbi protestuesit, raportohen 4 të vdekur dhe 20 të plagosur Vaksinimi i të moshuarve mbi 80 vjeç, Rama: Nesër vijnë 15 mijë vaksina nga Pfizer, brenda marsit fillon vaksinimi i mësuesve me AstraZeneca Dita e dytë e vaksinimit në Korçë, vijon procesi me bluzat e bardha. Dje mbërritën 500 doza “3.1 doza për çdo 100 njerëz”, ‘NY Times’ zbulon si po ecën vaksinimi në botë: Izraeli mban vendin e parë, ja si paraqitet situata në Shqipëri Bilanci i zi i muajit shkurt në Shqipëri, COVID u mori jetën 397 qytetarëve Basha prezanton programin për pronat: Ndje

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more