Skip to main content

Posts

Showing posts from May, 2022

Ukraina duhet të negociojë nga pozicioni i fuqisë, por vëmendja e botës po zbehet Telegrafi Opinione

Ukraina duhet të negociojë nga pozicioni i fuqisë, por vëmendja e botës po zbehet Telegrafi Opinione Ukraina duhet të negociojë nga pozicioni i fuqisë, por vëmendja e botës po zbehet Posted: 30 May 2022 03:31 AM PDT Nga: Peter Pomerantsev / The Guardian Përktheu: Agron Shala Rusia duhet të ndalojë së qeni kërcënim: për fqinjët e saj, për njerëzit e saj, për botën. Minimizimi i këtij kërcënimi duhet të jetë qëllimi i politikave tona dhe e vetmja mënyrë për t’u përballur me realitetin e vulës së çizmeve të Kremlinit nëpër kaq shumë fy

CNET: “iPhone 13 Models Compared: All the Differences, From Colors to Price - CNET” plus 19 more

CNET: “iPhone 13 Models Compared: All the Differences, From Colors to Price - CNET” plus 19 more iPhone 13 Models Compared: All the Differences, From Colors to Price - CNET Best 4K TV Deals: $900 Off Samsung QLED, $330 Amazon Omni and More - CNET Best MicroSD Card Deals: $170 Off 512GB SanDisk Extreme, $114 Off 1TB Lexar - CNET Best Breast Pumps in 2022 - CNET Best VR Headsets to Buy in 2022 - CNET Best Electric To

Bota Sot: “Kadri Veseli sot i mbush 55 vjet” plus 9 more

Bota Sot: “Kadri Veseli sot i mbush 55 vjet” plus 9 more Kadri Veseli sot i mbush 55 vjet Serbët e Kosovës udhëtuan në Beograd në mbështetje të Vuçiqit në ditën e betimit për mandatin e ri Serbia mes Rusisë dhe Perëndimit E tmerrshme: Pronari i furrës sulmon seksualisht punëtoren 19-vjeçare, e prekë dhe tenton ta puth me zor Ia tha direkt edhe Vuçiqit/ Ministri serb reagon pas deklaratës së Von Cramon: Habitem si guxoi… VOA/ Debat në Mal

“U.S. Retakes Top Spot in Supercomputer Race” plus 1 more NYT > Technology

“U.S. Retakes Top Spot in Supercomputer Race” plus 1 more NYT > Technology U.S. Retakes Top Spot in Supercomputer Race Posted: 30 May 2022 12:00 AM PDT A massive machine in Tennessee has been deemed the world's speediest. Experts say two supercomputers in China may be faster, but the country didn't participate in the rankings. After a Bumper 2021, Companies Might Struggle to Increase Profits

Microsoft’s Innovative 4-Processor PC TechNewsWorld

Microsoft’s Innovative 4-Processor PC TechNewsWorld Microsoft’s Innovative 4-Processor PC Posted: 30 May 2022 04:00 AM PDT Microsoft held its latest Build event last week and I'm pretty sure it caused most of the PC OEMs to freak out. This is because Microsoft announced a new focused workstation for developers called Project Volterra. The post Microsoft’s Innovative 4-Processor PC appeared first on TechNewsWorld .

23 mijë euro për dy pjepra

23 mijë euro për dy pjepra 23 mijë euro për dy pjepra Flet nusja të cilën vjehrri e kapi “mat” me të dashurin: Ma mbushën mendjen, unë rrija në… ​Rekrutët e rinj nisin trajnimet për t’u bërë ushtarë Njihuni me shoferët më të këqij në Europë ​A është më mirë të vraponi më shpejt apo më gjatë? Anulime fluturimesh, pritje pa fund: çfarë po ndodh në aeroporte?

CNET: “This Windows 11 Feature Helps Reduce Distractions and Keep You Focused - CNET” plus 5 more

CNET: “This Windows 11 Feature Helps Reduce Distractions and Keep You Focused - CNET” plus 5 more This Windows 11 Feature Helps Reduce Distractions and Keep You Focused - CNET Star Wars Celebration Anaheim: Major Announcements From The Convention - CNET Snag a Refurb Pair of AirPods Pro for Just $140 Today - CNET Stock Up on Cables, Adapters and More With One-Day Discounts on UGreen Accessories - CNET Memorial Day Weekend Gas Prices Are at a Record High. Here's Why -

Postimet e fundit


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more