Skip to main content

“Arrestohet “Fero”” plus 9 more Ekonomia Online

“Arrestohet “Fero”” plus 9 more Ekonomia Online


Arrestohet “Fero”

Posted: 25 Jul 2022 06:58 AM PDT

Policia e Kosovës e ka ndaluar reperin Feronit Shabani, i njohur me emrin e artit “Fero”, nën dyshimin për sulm fizik. Lajmin e ka bërë të ditur Prokuroria Themelore në Gjilan, përmes një njoftimi për media të hënën. “Prokuroria Themelore ne Gjilan, pas njoftimit që në media është duke qarkulluar një video incizim ku shihet një person duke e sulmuar një person tjetër në veturë...

Source

Donat Rrudhani në intervistë për Blick: Në Kosovë mund të luash veç nëse babai yt e njeh dikë

Posted: 25 Jul 2022 06:52 AM PDT

Donat Rrudhani ka dhënë një intervistë interesante për mediumin zviceran, Blick – duke shfaqur edhe pikat e dobëta të futbollit kosovar. Reprezentuesi i Kosovës ka bërë të ditur se në vendin tonë janë mundësit tejet të vogla që të depërtosh, shkaku se i gjithë procesi shkon me nepotizëm. “Për të gjithë ne. Jo vetëm për mua si futbollist. Sepse, nëse kthehemi në atë kohë ishte kështu: Nëse babai yt...

Source

Aktakuzë ndaj një mësuesi në Dragash, goditi tri nxënëse me rrip dhe i ofendoi gjatë orëve mësimore

Posted: 25 Jul 2022 06:44 AM PDT

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit D.M., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se i njëjti ka kryer veprat penale “Keqtrajtimi gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ose autorizimeve publike” dhe “Lëndimi i lehtë trupor” nga neni 185, dhe “Hakmarrja” nga neni 388, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). “Sipas aktakuzës, me datë 13.05.2022 rreth orës 10:20...

Source

Haradinaj viziton Sadije Sadikun, të plagosur në luftë

Posted: 25 Jul 2022 06:38 AM PDT

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Hardinaj ka zhvilluar sot një vizitë në Mitrovicë ku ka takuar kreun e kësaj komune, struktura të partisë, aktivistë e qytetarë të shumtë. Haradinaj ka ndarë një pjesë të kohës ia ka kushtuar familjes Sadiku ku ka takuar Sadijen e cila ishte plagosur nga granata në vitin 1999 ku si pasojë ka mbetur në karrocë. “Sadije Sadiku nga Zhabari i...

Source

Në ditëlindjen e 53-të, Jennifer Lopez pozon nudo

Posted: 25 Jul 2022 06:26 AM PDT

Këngëtarja dhe aktorja e famshme, Jennifer Lopez, kishte një ditë më parë ditëlindjen dhe bëri 53 vjeçe. Për këtë arsye, ajo ka ndarë me 219 milionë ndjekësit e saj në “Instagram” një video ku shfaqet krejtësisht nudo. Teksa promovonte produktin më të fundit të JLo Beatuty, një balsam prej 65 dollarësh, ylli botëror pozoi e gjitha nudo, duke treguar trupin e saj të bonifikuar.

Source

Komisioni për Çështje të Sigurisë takohet me Komisioneren Parlamentare për Forcat e Armatosura të Gjermanisë

Posted: 25 Jul 2022 06:22 AM PDT

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes diskuton me Eva Högl, Komisionere Parlamentare për Forcat e Armatosura të Gjermanisë dhe Reinhold Robbe ish-Komisioner, lidhur me procesin legjislativ për Komisionerin Parlamentar për FSK-në, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim, mediat janë lejuar të marrin pamje, ndërkaq nuk është paralajmëruar ndonjë konferencë për medie.

Source

Dënohet me 30 mijë euro gjobë bashkëshorti i prokurores Ervehe Gashi

Posted: 25 Jul 2022 05:58 AM PDT

Është dënuar me 30.000 euro gjobë Bajram Gashi, i cili akuzohet për ushtrim ndikimi në vendimmarrjen e bashkëshortes së tij, prokurores Ervehe Gashi. Shpallja e aktgjykimit është bërë të hënën, në Gjykatën Themelore në Prishtinë, nga gjykatësi Vesel Ismajli. Gjykatësi Ismajli, tha se ketë dënim i akuzuari i është obliguar që ta paguajë pas plotfuqishmërisë së këtij aktgjykimi. Po ashtu...

Source

Një i vdekur dhe një i lënduar nga aksidenti në Rahovec

Posted: 25 Jul 2022 05:54 AM PDT

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot në Rahovec, raporton Ekonomia Online. Si pasojë e këtij aksidenti, një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër i lënduar. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia dhe ka njoftuar se në aksident kanë qenë të përfshira dy automjeti, ku shoferit i njërit prej tyre ka humbur jetën. Aksidenti ka ndodhur rreth mesditës afër depos “Haxhijaha” dhe të përfshira...

Source

Ganimete Musliu i ka disa fjalë për martesën e djalit të Jakup Krasniqit

Posted: 25 Jul 2022 05:44 AM PDT

Altini, djali i ish-kreut të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, sot i jep fund beqarisë. Por, në ditën më të veçantë për të, nuk do të jetë i pranishëm babai i tij, Jakup Krasniqi, kjo për shkak që prej muajsh ndodhet në paraburgim në Hagë. Për martesën e tyre, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka bërë një postim në profilin e saj në Facebook. “Urime martesa o trashigimtar i Jakup Krasniqit.

Source

Serbia financon persona dhe kompani të Kosovës nga lista e zezë e SHBA

Posted: 25 Jul 2022 05:31 AM PDT

Individë dhe kompani nga “lista e zezë” e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat u sanksionuan nga Uashingtoni për shkak të dyshimeve për krim të organizuar ndërkombëtar, marrin miliona nga buxheti i shtetit serb, tregon një hulumtim i Radios Evropa e Lirë. Sanksionet e Departamentit të Financave të SHBA-së, të cilat u shqiptuan në dhjetor të vitit 2021 kundër 13 shtetasve të Kosovës me...

Source

loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Trajta e shquar dhe e pashquar e emrit

  Trajta e shquar dhe e pashquar e emrit Trajta themelore e emrit është rasa emërore e pashquar.  Nga trajta themelore ose parësore i fitojmë format e tjera gramatikore të emrit (trajtat). Emrat , si në njëjës ashtu edhe në shumës, përdoren në dy trajta: a) në trajtë të pashquar dhe b) në trajtë të shquar shquar. Emri në trajtën e pashquar tregon qenie, sende ose dukuri në përgjithësi, në mënyrë të papërcaktuar. P.sh.: një nxënës, një punëtor, një mendim , një mace, një laps etj. Emri në trajtën e shquar tregon qenie, sende ose dukuri të tjera, të veçuara nga gjërat e tjera të llojit të vet. P.sh.: nxënësi, punëtori, mendimi, macja, lapsi etj.   Formë përfaqësuese (bazë) e emrit është trajta e pashquar, numri njëjës, rasa emërore : djalë, vajzë, shkollë, lule, letër, njeri, kompjuter, lepur, qen, piano etj. Trajta e shquar e emrit formohet duke i pasvendosur formës përfaqësuese nyjën shquese, përkatësisht mbaresën: a) për emrat e gjin

Ese të ndryshme shqip

Ese dhe Hartime '' Ese dhe hartime të ndryshme shqip dhe anglisht '' Ndalohet rreptësisht kopjimi dhe postimi në një faqe tjetër.  Redaksia Rapitful ka lexuar disa ankesa në emailin e saj të bëra nga disa arsimtarë dhe profesorë ku janë ankuar se nxënësit po i kopjojnë esetë dhe hartimet nga faqja Rapitful dhe me ato ese apo shkrime po prezantohen gjatë shkrimit të eseve dhe hartimeve. Pra redaksia Rapitful kërkon nga nxënësit që të mos kopjojnë esetë dhe hartimet dhe me to të prezantohen para mësimdhënësve por le të jenë këto ese vetëm si një udhërrëfyes se si duhet të shkruhet një ese apo hartim dhe asesi të kopjohen. Ju faleminderit për mirëkuptim. Ese dhe hartime do te shtohen vazhdimisht keshtuqe na vizitoni prap. Nëse dëshironi Analiza letrare të veprave të ndryshme kliko mbi Analiza Letrare Kliko mbi titullin që ju intereson Ese për Diturinë   Për Mjekët! Fakultetet e sotme po kryhen me teste 6 arsye për të mos studiuar mjekësinë P

Ese për Verën

Ese për Verën Vera fillon me 21 qershor dhe mbaron me 21 shtator Vera është periudha më e nxehtë e vitit që bashkë me ngrohtësinë e saj sjell edhe dashurinë për natyrën dhe bukuritë e saj. Në verë , ditët bëhen më të gjata ndërsa netët më të shkurta. Njerëzit mund të punojnë më shumë dhe mund të jenë jashtë për një kohë më të gjatë nëse kanë për të punuar me orë të tëra. Njerëzit në këtë stinë pëlqejnë të dalin dhe të kënaqen me bukuritë e natyrës dhe kjo sigurisht se mund të ndodhë më së miri në stinën everës . Vera është stina më e pëlqyer nga të gjithë. Çdokush e pret verën me muaj për t’i shijuar të mirat që i sjell me ardhjen e saj. Shumë njerëz gjatë verës preferojnë t’i vizitojnë vendet turistike për të kaluar pushimet e tyre verore dhe për t’i shijuar bukuritë natyrore të krijuara nga Zoti . Gjatë verës ekziston mjaft kohë e lirë për të bërë vizita edhe në farefisin tonë,për të lexuar ndonjë përrallë , tregim , nov
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more