Skip to main content

Bota Sot: “Gazetari i 'gërrnaqave' tregon sa për qind të votave mund t'i fitojë Vjosa Osmani” plus 9 more

Bota Sot: “Gazetari i 'gërrnaqave' tregon sa për qind të votave mund t'i fitojë Vjosa Osmani” plus 9 more


Gazetari i 'gërrnaqave' tregon sa për qind të votave mund t'i fitojë Vjosa Osmani

Posted: 13 Jan 2021 12:31 PM PST

Gazetari Valon Syla ka thënë se u.d. e presidentit, Vjosa Osmani nuk do të garojë e vetme në zgjedhjet e radhës që do të mbahen më 14 shkurt. Ai thotë se sipas sondazheve të fundit, Osmani nuk do ta kalojë pragun. “Vjosa Osmani......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky politikan “përplas” ashpër Andi Bushatin me Baton Haxhiun

Posted: 13 Jan 2021 11:40 AM PST

Roli i Presidentit të Republikës, Ilir Meta si kryetar shteti gjatë mandatit të dytë të qeverisë “Rama” ishte një nga temat e diskutimet në emisionin “Shock” mes Andi Bushatit dhe Baton Haxhiut. Për gazetarin Bushati fakti që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Video e mahnitshme - kështu trajnoheshin femrat e UÇK-së

Posted: 13 Jan 2021 11:18 AM PST

Një tjetër video e rrallë e xhiruar gjatë kohës së luftës në Kosovë, është bë virale në rrjetet sociale. Ishte Associated Press, që ka bërë mijëra xhirime të luftës, ku shumë prej tyre edhe i ka publikuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mimoza Sllamniku ka probleme të mëdha shëndetësore, kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë

Posted: 13 Jan 2021 09:56 AM PST

Mimoza Sllamniku, 28-vjeçarja nënë e dy fëmijëve 2 dhe 4 vjeç ka nevojë për ndihmën e njerëzve vullnetmirë. Ajo vuan nga dëmtimi i veshkave dhe si pasojë e kësaj tashmë është edhe në dializë. Në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Palmer tregon kur fillon dialogu Kosovë-Serbi

Posted: 13 Jan 2021 09:52 AM PST

Për dialogun do bisedohet pas zgjedhjes së qeverisë së re, kur duhet të bëhet vlerësimi i qasjes së Prishtinës në lidhje me dialogun me Beogradin ka thënë i dërguari special i sekretarit amerikan për Ballkanin Metju Palmer, transmeton......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nëna e Ramush Haradinajt shtrihet në spital

Posted: 13 Jan 2021 09:43 AM PST

Nëna e ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj është duke u trajtuar në spital. Kështu ka bërë të ditur nipi i saj, Luan Haradinaj përmes një postimi në Facebook. “Nana Rukë sot e kaloi edhe një sfidë. Falenderoj stafin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sanda Rashkoviç Iviç: Serbia në fshehtësi do të njoh Kosovën, por...

Posted: 13 Jan 2021 09:34 AM PST

Çmenduria e opozitës serbe po merr kufij të papërcaktuar, por kësaj radhe e kanë tejkaluar vetveten, njerëz ju jeni për çmenduri, shkruan “Informer” duke komentuar deklaratën e Sanda Rashkoviç Iviç për TV N1 se “Serbia......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është infermierja që publikoi fotografi me nënën e presidentit Thaçi, të shtrirë në spital

Posted: 13 Jan 2021 06:11 AM PST

Infermierja që publikoi fotografinë me nënën e presidentit Hashim Thaçi, akuzon mediat për shpifje dhe paralajmëron padi. Emina Zeqiri ka sqaruar se pse e ka publikuar fotografinë. Ajo përmes një postimi në Facebook, thotëse, i ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Genc Prelvukaj: Aktivizimi i këngëtarëve në politikë mund të jetë i dobishëm

Posted: 13 Jan 2021 05:50 AM PST

Genc Prelvukaj është njëri nga artistët më të pëlqyer në tregun tonë muzikor. Reperi shqiptar së fundmi ka bërë një sqarim kur flet për artistët dhe aderimin e tyre në politikë. Genc Prelvukaj shprehet se aktivizimit i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpallje

Posted: 13 Jan 2021 05:32 AM PST

Pronari Endrit Toplica, me numër personal 1171723392, mbyll biznesin e tij “AXYZ SH.P.K” me numër unik 811369231, Prishtinë.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Ese për Verën

Ese për Verën Vera fillon me 21 qershor dhe mbaron me 21 shtator Vera është periudha më e nxehtë e vitit që bashkë me ngrohtësinë e saj sjell edhe dashurinë për natyrën dhe bukuritë e saj. Në verë , ditët bëhen më të gjata ndërsa netët më të shkurta. Njerëzit mund të punojnë më shumë dhe mund të jenë jashtë për një kohë më të gjatë nëse kanë për të punuar me orë të tëra. Njerëzit në këtë stinë pëlqejnë të dalin dhe të kënaqen me bukuritë e natyrës dhe kjo sigurisht se mund të ndodhë më së miri në stinën everës . Vera është stina më e pëlqyer nga të gjithë. Çdokush e pret verën me muaj për t’i shijuar të mirat që i sjell me ardhjen e saj. Shumë njerëz gjatë verës preferojnë t’i vizitojnë vendet turistike për të kaluar pushimet e tyre verore dhe për t’i shijuar bukuritë natyrore të krijuara nga Zoti . Gjatë verës ekziston mjaft kohë e lirë për të bërë vizita edhe në farefisin tonë,për të lexuar ndonjë përrallë , tregim , nov

Pranvera në vendin tim

'' Pranvera '' '' Pranvera ''është një stinë e bukur ku natyra fillon të ngjallet e të gjelbërohet, moti fillon të ngrohet jetë e re fillon të afrohet. Çdo mëngjes kur zgjohem kënaqem kur shikoj rrezet e diellit që bien në dritare dhe kënaqem poashtu kur dëgjoj cicërimën e zogjve . Kjo stinë e gëzon çdokënd me gjallërinë dhe bukurinë e saj. Zogjtë gëzohen shumë sepse tani e kanë më të lehtë jetën , ushqimin dhe strehimin.Disa prej tyre(zogjtë shtegtarë) kthehen nga vendet e largëta si: dallëndyshja ,lejleku etj. Bariu është shumë i gëzuar sepse tani ai ka ku ti kullos bagëtinë dhe ta ruaj më lehtë atë. Bujku fillon ta mbjellë misrin , domatet ,patatet e perime dhe pemë tjera të ndryshme që janë të nevojshme për jetesën e njeriut. Unë e dua këtë stinë sepse është tejet e bukur dhe në mua ngjall dashuri dhe lumturi shpirtërore . Lexo edhe nje ese tjeter: Ese per pranveren Shkruar nga stafi Rapitful. Ndalohet r

Ese për shokun - Përshtati Rapitful

  Ese për shokun Shoku mund të jetë miku juaj derisa je mirë me të por kur prishen raportet mund të bëhet armiku juaj më i madh.Rruga e vetme për të gjetur shokë, është të bëhesh shok dhe shoku është dhurata që njeriu i bën vetes. Të vdesësh për shokun është e lehtë, por të gjesh shok që vdes për ty është vështirë. Shokun kur e ke vetëm këshilloje, kur jeni me të tjerë lavdëroje dhe me shokun silluni ashtu sikur ai mund tu bëhet juve armik. Në shtëpinë e shokut shkoni shpesh sepse rrugën e pa përdorur e bllokojnë shkurret. Shoku është sikur pjepri. Pse? Sepse për të gjetur një shok të mirë provoni me qindra prandaj. Shoqëria është gjithmonë sikur pema që bën hije. Shoqëria është dashuri pa krahë. Shoqëria është një lidhje e fortë, në momentin e nevojës për para nëse nuk i kërkohet zgjat deri në fund të jetës. Pa e argumentuar dashurinë asnjëri nuk mund të jetë shok i vërtetë. Më trego shokun të tregoj se kush je. Nëse nuk i shohim njëri-tjetrit me sy të mirë disa mangësi t
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more