Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Bota Sot: “Beogradi b?het gati p?r pritjen e Macron” plus 12 more

Bota Sot: “Beogradi b?het gati p?r pritjen e Macron” plus 12 more


Beogradi b?het gati p?r pritjen e Macron

Posted: 14 Jul 2019 12:17 PM PDT

Presidenti i Francës Emmanuel Macron do ta vizitojë Beogradin. Tashmë gjithçka është gati për pritjen e Macronit në Beogradin zyrtarë, dhe më optimistë nga të gjithë duket presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ndërkohë që për analistët, shefi i pallatit Elize nuk do të sjellë asnjë risi sa i takon zgjidhjes së çështjes së Kosovës. Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, do të ketë festë. Më në fund presidenti francez, Emmanuel Macron do të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kolona t? gjata n? kufi me Maqedonin? Veriore

Posted: 14 Jul 2019 10:20 AM PDT

Kanë vazhduar sërish pritjet e gjata të kosovarë në kufi. Qytetaret nga Kosova përsëri janë duke u përballur me kolona të gjata nëpër kufij. Kësaj radhe kolonat e gjata janë shënuar në kufirin Kosovë-Maqedoni, përkatësisht në pikën kufitare në Han të Elezit. Në fotografinë që ka siguruar lajmi.net, shihet se kolonat shihen në pjesën e Kosovës. Ndërsa në pjesën e Maqedonisë Veriore, nuk ka kolonë. Më poshtë, ju sjellim fotografinë e siguruar. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tani mund t’i shihni m?rgimtar?t LIVE nga pikat kufitare

Posted: 14 Jul 2019 07:10 AM PDT

Janë aktivizuar kamerat nëpërmjet të cilave i mundësohet shoferëve të cilët kanë qasje në internet të shikojnë situatën e vendkalimeve kufitare në kohë reale. Deri sa tani jemi në sezonin e verës dhe fluksi i mërgimtarëve rritet, qytetarët mund t’i shohin familjarët e tyre teksa sa kalojnë nëpër pikat kufitare. Të gjithë ata që udhëtojnë në drejtim të vendkalimeve kufitare Hungari-Serbi, Maqedoni-Kosovë, Kroaci-Serbi si dhe Serbi-Maqedoni, përmes kamerave online mund......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Socialdemokrat?t e Austris?: Pa u hequr taksa, s’ka zgjidhje p?r problemin Kosov?-Serbi

Posted: 14 Jul 2019 06:29 AM PDT

Deputeti austriak i Partisë Socialdemokrate, Christian Kovacevic, thotë se pa e hequr taksën ndaj produkteve me origjinë nga Serbia e Bosnja e Hercegovina, nuk do të ketë dialog ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Këto deklarime ai i ka bërë në një intervistë për agjencinë e lajmeve serbe ‘tanjug’, duke thënë se përderisa Serbia e ka problemin e Kosovës, nuk do të mund të lëviz shpejtë në rrugën drejt integrimit Evropian. “Nëse Kosova dëshiron të bëjë progres, dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

QKUK shton p?rkujdesin ndaj personave me s?mundje t? zemr?s

Posted: 14 Jul 2019 06:15 AM PDT

Pacientët që kanë probleme shëndetësore me zemër nuk do të kenë nevojë të jenë në listat e pritjes, siç ka ndodhur ndër vite, thonë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.     Deri te një konstatim i tillë, ata vijnë pasi që Klinika e Kardiokirugjisë me Kardiologji Invazive ka filluar të funksionojë me dy salla operative. Funksionalizimin e sallave e ka mundësuar edhe angiografi (aparat i cili zbulon ngushtimin e enëve të gjakut) i ri, i cili vite më parë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri gjerman i Sh?ndet?sis? nes?r vjen n? Kosov? p?r t? rekrutuar infermier?

Posted: 14 Jul 2019 05:24 AM PDT

Ministri i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn pritet që të vijë nesër në Kosovë, sipas mediumit gjerman ‘Inforadio.de’. Qëllimi i vizitës besohet të jetë rekrutimi i infermierëve për Gjermani. Bashkë me të do të jetë edhe drejtoresha e infermierisë, Judith Heepe. Ajo ka pasur përvoj edhe në të kaluarën për rekrutimin e infermierëve. Kjo do të jetë vizita e parë e ministrit gjerman në Kosovë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediat serbe: ?far? Greqie, n? Shqip?ri lir? dhe mir? pa v?rejtje

Posted: 13 Jul 2019 11:16 PM PDT

Nëse shkoni në verime në Shqipëri, nuk do dini çfarë ju ka gjetur!, që nga bukuritë, çmimet e lira dhe kushtet tjera që janë të shkëlqyeshme, shkruan portal “Alo” bazuar në një hulumtim të kryer rreth vizitave të serbëve në vendet bregdetare të Shqipërisë, përcjell “Bota Sot”. Sipas hulumtimeve të kryera nga gazeta, vizitat e serbëve në vendverimet në Shqipëri nga viti në vit po shënon rritje, ndërsa përvoja dhe përjetimet kryesisht janë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon nipi i lokes Raz? Mehmetaj, pyet Shp?tim Deskun: Pse nuk i mbajte premtimet e dh?na gjyshes?

Posted: 13 Jul 2019 09:12 PM PDT

Alim Hamza, nipi i lokes Razë Mehmetaj, shprehet i dëshpëruar me mos përmbushjen e premtimeve të Shpëtim Desku, udhëheqësit të emisionit ‘N’Kosovë Show’, prmetime të cilat i’a kishte dhënë gjyshes së tij para një viti. Siç ka shkruar Hamza, moderatori Desku, vitin e kaluar e kishte të ftuarën e emisionit të tij gjyshen Razë Mehmetaj,  të cilës i kishte premtuar se do ta bënte një xhirim për të treguar të tjerëve, se ajo  jeton vetë e tash e 25 vite, se do ta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

S’ndalen protestat kund?r Vu?iqit, k?rkohet ndalimi i shkat?rrimit t? Serbis?

Posted: 13 Jul 2019 03:14 PM PDT

Edhe sonte qytetarët serbë kanë ndalur në rrugët e Beogradit për të shprehur pakënaqësitë në drejtim të pushtetit të Aleksandër Vuçiq. Mbledhja filloi në  ora 19:00, ku atyre u foli Dragan Rakiq, i cili ftoi të dalin edhe më shumë në protesta, në mënyrë që të parandalohen shkatërrimi i Serbisë dhe të ardhmen e saj. “Ne luftojmë për liri, media të pavarura dhe gjyqësi të pavarur. Në këtë luftë ne jemi të gjithë së bashku,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbi nj? mij? intervenime t? zjarrfik?sve p?r gjasht? muaj

Posted: 13 Jul 2019 02:45 PM PDT

Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, zjarrfikësit kanë intervenuar në 1026 raste të zjarrit. Krahasuar me vitin e kaluar ky numër është më i madh. Komandanti i Brigadës së Zjarrfikësve të Prishtinës, Latif Zeka, tha se gjatë këtyre muajve, marsi ka qenë më problematik për shkak të thatësirës. Zeka ka folur edhe për kapacitetin aktual të zjarrfikësve i cili thotë se është në kundërshtim me ligjin. “Për momentin i kemi 98 zjarrfikës, plus i kemi......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AKPPM furnizohet me banderola, kjo ?sht? vlera e kontrat?s

Posted: 13 Jul 2019 01:57 PM PDT

Agjencia e Kosovës për produkte dhe pajisje medicionale (AKPPM) është furnizuar me banderola. Kjo Agjenci përmes tenderit ka kërkuar furnizim me banderola të kaltërta dhe të kuqe. Duke u bazuar në çmimin me të ulët që ofron operatori ekonomik, AKPPM pas vlerësimit të ofertave ka shpërblyer me kontratë kompaninë  “Grup i Operatorëve Ekonomik KOSOVA INFORMATION TECHNOLOGY  SH.A.; Demax Holograms PLC”, Prishtinë, transmeton Indeksonline. Vlera e kontratës për furnizim me banderola nga kjo kompani......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sipas Auditorit 37 mij? biznese jan? t? pafiskalizuara, ATK thot? se nuk ka shifra!

Posted: 13 Jul 2019 01:14 PM PDT

Zyra Kombëtare e Auditimit në një raport të saj për Administratën Tatimore ka theksuar ngecjen në procesin e fiskalizimit.  Sipas auditorit, në Kosovë janë 37 mijë e 433 të cilat duhet të fiskaliziohen e që nuk janë fiskalizuar ende. Ndërsa, duke u bazuar në numrin e përgjithshëm të bizneseve që është 63,025, kjo i bie që gjysma e bizneseve janë të pafiskalizuara. “Sipas të dhënave të ATK-së numri i përgjithshëm i bizneseve që ushtrojnë aktivitete......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Mandl, z? i fort? n? PE p?r Kosov?n

Posted: 13 Jul 2019 12:54 PM PDT

Zëvendëskryeminstri i Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Austri, si i ftuar nderi i eurodeputetit austriak, Lukas Mandl, në festën e ditëlindjes së tij. Në fjalimin e tij, Hoxhaj tha se Lukas Mandl është zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian sa për Austrinë, aq edhe për Kosovën. “Lukas Mandl është zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian sa për Austrinë po aq edhe për Kosovën. Si mysafir nderi në ditëlindjen e tij pata nderin të flas për miqësinë time me të,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

loading...

Related Posts :Namazi

Syzat