Ruaje këtë postim Ruaje këtë postim

Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

“Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video)” plus 2 more Telegrafi Dështime

“Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video)” plus 2 more Telegrafi Dështime


Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video)

Posted: 10 Jan 2019 02:10 PM PST

Menaxheri i një restoranti ka gjetur veten në një situatë të pakëndshme derisa po mundohej ta hapte shishen e shampanjës me shpatë.

Videoja e filmuar më poshtë ka ndodhur në natën e ndërrimit të moteve, ku Michael Miniillo u mundua ta hapë me shpatë shishen e shampanjës Billecart-Salmon, që kushton hiq më pak se 1,500 funte, transmeton Telegrafi.

Por, për fat të keq shishja e shampanjës shpërtheu kur Minillo u mundua me shpatë ta këputë tapën. Shishja 15 litërshe e shampanjës ishte paraparë për 12 persona, por që në fund asnjëri prej tyre nuk e pati fatin ta shijojë.

Është një traditë ku me rastin e hapjes së një restoranti përdoret shpata për të këputur tapën e shishes së shampanjës, por kësaj radhe jo gjithçka shkoi siç e kishin planifikuar. /Telegrafi/

The post Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video) appeared first on Telegrafi.

Deshi ta thyej copën e madhe të akullit të varur në maje të ndërtesës që ua rrezikonte jetën, ajo shkëputet dhe shkatërron dyert e hyrjes (Video)

Posted: 10 Jan 2019 12:00 PM PST

Një grup punëtorësh kanë shkatërruar dyert e hyrjes së një ndërtese në Rusi, derisa po mundoheshin ta këpusin një copë të madhe të akullit që qëndronte varur dhe ua rrezikonte jetën qytetarëve që kalonin pranë.

Një burrë përdori një shufër të hekurt për ta këputur copën e akullit, por kurrë nuk kishte besuar se ajo do të shkatërrojë dyert e hyrjes së një ndërtese, transmeton Telegrafi.

Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në qytetin Saratov të Rusisë, kurse mediat lokale raportojnë se askush nuk është lënduar edhe pse copa gjigante e akullit ra mbi strehën e dyerve të hyrjes.

Duket se punëtori kishte menduar ta thyej akullin në copëza të vogla, por goditja e fuqishme bëri që e gjithë pjesa e madhe të shkëputet dhe të shkaktoj dëme materiale. /Telegrafi/

The post Deshi ta thyej copën e madhe të akullit të varur në maje të ndërtesës që ua rrezikonte jetën, ajo shkëputet dhe shkatërron dyert e hyrjes (Video) appeared first on Telegrafi.

Dasmori ia grabiti buqetën me lule që e hodhi nusja (Video)

Posted: 10 Jan 2019 10:12 AM PST

Amanda Doyle e hodhi buqetën me lule, si pjesë e ritualit se kush e zë, është në radhë që të martohet.

Zakonisht kjo ceremoni shkon me përgëzime dhe të qeshura, por nuk ndodhi njëjtë edhe në një dasmë që u zhvillua në Dublin të Irlandës, transmeton Telegrafi.

Në momentin që shoqëruesja e nuses e kapi buqetën, një dasmor nisi të përleshej, e hodhi për dyshemeje dhe ia grabiti prej dore.

"Jam i dëshpëruar që të martohem, më duhej ajo buqët për fat të mirë", ka thënë ai, duke pranuar se e kishte tepruar me pijen. /Telegrafi/

The post Dasmori ia grabiti buqetën me lule që e hodhi nusja (Video) appeared first on Telegrafi.

“Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video)” plus 2 more Telegrafi Dështime


Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video)

Posted: 10 Jan 2019 02:10 PM PST

Menaxheri i një restoranti ka gjetur veten në një situatë të pakëndshme derisa po mundohej ta hapte shishen e shampanjës me shpatë.

Videoja e filmuar më poshtë ka ndodhur në natën e ndërrimit të moteve, ku Michael Miniillo u mundua ta hapë me shpatë shishen e shampanjës Billecart-Salmon, që kushton hiq më pak se 1,500 funte, transmeton Telegrafi.

Por, për fat të keq shishja e shampanjës shpërtheu kur Minillo u mundua me shpatë ta këputë tapën. Shishja 15 litërshe e shampanjës ishte paraparë për 12 persona, por që në fund asnjëri prej tyre nuk e pati fatin ta shijojë.

Është një traditë ku me rastin e hapjes së një restoranti përdoret shpata për të këputur tapën e shishes së shampanjës, por kësaj radhe jo gjithçka shkoi siç e kishin planifikuar. /Telegrafi/

The post Deshi ta hapë me shpatë shishen 15-litërshe të shampanjës që kushton 1,500 funte, ajo thyhet (Video) appeared first on Telegrafi.

Deshi ta thyej copën e madhe të akullit të varur në maje të ndërtesës që ua rrezikonte jetën, ajo shkëputet dhe shkatërron dyert e hyrjes (Video)

Posted: 10 Jan 2019 12:00 PM PST

Një grup punëtorësh kanë shkatërruar dyert e hyrjes së një ndërtese në Rusi, derisa po mundoheshin ta këpusin një copë të madhe të akullit që qëndronte varur dhe ua rrezikonte jetën qytetarëve që kalonin pranë.

Një burrë përdori një shufër të hekurt për ta këputur copën e akullit, por kurrë nuk kishte besuar se ajo do të shkatërrojë dyert e hyrjes së një ndërtese, transmeton Telegrafi.

Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në qytetin Saratov të Rusisë, kurse mediat lokale raportojnë se askush nuk është lënduar edhe pse copa gjigante e akullit ra mbi strehën e dyerve të hyrjes.

Duket se punëtori kishte menduar ta thyej akullin në copëza të vogla, por goditja e fuqishme bëri që e gjithë pjesa e madhe të shkëputet dhe të shkaktoj dëme materiale. /Telegrafi/

The post Deshi ta thyej copën e madhe të akullit të varur në maje të ndërtesës që ua rrezikonte jetën, ajo shkëputet dhe shkatërron dyert e hyrjes (Video) appeared first on Telegrafi.

Dasmori ia grabiti buqetën me lule që e hodhi nusja (Video)

Posted: 10 Jan 2019 10:12 AM PST

Amanda Doyle e hodhi buqetën me lule, si pjesë e ritualit se kush e zë, është në radhë që të martohet.

Zakonisht kjo ceremoni shkon me përgëzime dhe të qeshura, por nuk ndodhi njëjtë edhe në një dasmë që u zhvillua në Dublin të Irlandës, transmeton Telegrafi.

Në momentin që shoqëruesja e nuses e kapi buqetën, një dasmor nisi të përleshej, e hodhi për dyshemeje dhe ia grabiti prej dore.

"Jam i dëshpëruar që të martohem, më duhej ajo buqët për fat të mirë", ka thënë ai, duke pranuar se e kishte tepruar me pijen. /Telegrafi/

The post Dasmori ia grabiti buqetën me lule që e hodhi nusja (Video) appeared first on Telegrafi.

loading...

Related Posts :Namazi

Syzat