Skip to main content

CNET: “This startup wants to sell you a dirty tissue for $80. Seriously. - CNET” plus 23 more

CNET: “This startup wants to sell you a dirty tissue for $80. Seriously. - CNET” plus 23 more


This startup wants to sell you a dirty tissue for $80. Seriously. - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:36 PM PST

Vaev is offering other people's germs so you can "get sick on your terms."

How to get your TV ready to watch the Super Bowl video - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:32 PM PST

Here are some helpful tips for better viewing.

Super Smash Bros Ultimate: Get the free Piranha Plant DLC before it's too late - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:29 PM PST

There's less than a week left to redeem the free Piranha Plant DLC. Here's how to do it.

Patriots vs. Rams: 7 facts about this year's matchup in Super Bowl 2019 - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:40 PM PST

Here's a handful of fun facts and predictions to get you ready for Super Bowl 53.

8 great Kindle e-books for under $3 - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:08 PM PST

CNET writers pick a handful of favorite e-books that you can score for less than $3.

The Amazon Fire TV Recast DVR is on sale for $190 - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:25 PM PST

That's within a few bucks of Black Friday pricing, and definitely one of the best deals to date on this cord-cutter's friend.

Gatwick Airport will test robot valet for parking cars - Roadshow

Posted: 25 Jan 2019 01:11 PM PST

The robot even has an adorable name -- Stan.

How to use Android Pie's Dark Mode to save battery life - CNET

Posted: 25 Jan 2019 12:38 PM PST

Google has added a dark mode to Android, which not only looks cool but helps you save on battery life.

Chamberlain adds family sharing feature to MyQ garage controllers - CNET

Posted: 25 Jan 2019 12:39 PM PST

MyQ users can now select three people to share access and control in the myQ app.

Super Bowl 2019 ads: What we've seen so far - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:02 PM PST

The Big Lebowski might return, Skittles is making a musical, and the Backstreet Boys are auditioning Chance the Rapper.

WWE Royal Rumble 2019: Start time, how to watch, confirmed entrants, full match card and more - CNET

Posted: 25 Jan 2019 12:16 PM PST

The Royal Rumble is this weekend. Here's every confirmed match and Rumble entrant.

Ram HD Laramie Longhorn is Texas: The Truck, basically - Roadshow

Posted: 24 Jan 2019 12:50 PM PST

Do you like leather and chrome? Well, there's plenty of it here.

Facebook to merge WhatsApp, Messenger, Instagram messaging - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:47 PM PST

The company wants to make it possible to send messages among the services while keeping the brands separate.

Ford patent application could hint at V8 power for Mustang hybrid - Roadshow

Posted: 25 Jan 2019 11:56 AM PST

The hybrid system will work with any longitudinally mounted engine.

Apple’s streaming service could take on Netflix video - CNET

Posted: 25 Jan 2019 11:36 AM PST

What to expect from Apple's anticipated streaming service, and when will it make an appearance?

Amazon drafts Harrison Ford, NASA twins for Super Bowl ad - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:03 PM PST

A set of mysterious teasers hints at Amazon's Beta Testing Program for celebrities.

Internet solves Google I/O 2019 invite. Answer: May 7-9 - CNET

Posted: 25 Jan 2019 11:43 AM PST

The search giant's biggest event of the year will apparently take place again at the Shoreline Amphitheater in Mountain View, California.

T-Mobile will launch free video service in 'next few weeks,' says report - CNET

Posted: 25 Jan 2019 11:20 AM PST

Customers can reportedly watch live content and on-demand videos through the app.

Chris Hemsworth workout app wants to train you like Thor - CNET

Posted: 25 Jan 2019 11:27 AM PST

I feel sore just watching this.

Stream these 2019 Oscar nominees now video - CNET

Posted: 25 Jan 2019 01:44 PM PST

See these nominated movies on Netflix, Hulu, Amazon, iTunes and other places well in advance of the 91st Academy Awards ceremony, which takes place on Feb. 24.

SpaceX blasts Starship heat shield with industrial flamethrowers - CNET

Posted: 25 Jan 2019 10:27 AM PST

Now that's what I call a flamethrower.

Pirelli's noise-canceling tires are a simple solution to a complex problem - Roadshow

Posted: 25 Jan 2019 10:12 AM PST

With just a strip of open cell foam, Pirelli has found a way to make road tires significantly quieter.

Keep your phone warm this winter video - CNET

Posted: 25 Jan 2019 10:00 AM PST

Cold winter weather isn't just uncomfortable, it could actually do real damage to your phone. Extreme temperatures could affect its performance, drain the battery or even crack the glass. Here are some tips for protecting your device in the cold.

Chevy Corvette Drivers Series celebrates racing achievements with style - Roadshow

Posted: 25 Jan 2019 10:03 AM PST

Four specific Corvette Racing drivers inspired these appearance packages.
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Vjershe per 28 nentorin nga Suhejla Topojani - Kaçanik

28 Nëntori

Shumë zemra rënkonin
Shumë lotë pikonin
Shumë fëmijë u vranë
Vetëm se ishin shqiptarë.

Tani erdhi paqja
Tani erdhi liria
Gëzohemi të gjithë
Se erdhi Pavarësia.

Mirë se erdhe Pavarësi
Mirë se erdhe 28 Nëntor
Jemi të gëzuar të gjithë
Të bashkuar e unik

Vjershe apo poezi nga Suhejla Topojani - Kaçanik


vjersha per 28 nentorin,28 nentori vjersha shqip,vjersha dhe poezi per 28 nentorin,28 nentori poezi shqip,vjersha te bukura per 28 nentorin,pavaresine e Shqiperise,shqipnise,

Pranvera në vendin tim

''Pranvera''është një stinë e bukur ku natyra fillon të ngjallet e të gjelbërohet,moti fillon të ngrohet jetë e re fillon të afrohet.

Çdo mëngjes kur zgjohem kënaqem kur shikoj rrezet e diellit që bien në dritare dhe kënaqem poashtu kur dëgjoj cicërimën e zogjve.

Kjo stinë e gëzon çdokënd me gjallërinë dhe bukurinë e saj.

Zogjtëgëzohen shumë sepse tani e kanë më të lehtë jetën,ushqimin dhe strehimin.Disa prej tyre(zogjtë shtegtarë) kthehen nga vendet e largëta si: dallëndyshja,lejleku etj.

Bariu është shumë i gëzuar sepse tani ai ka ku ti kullos bagëtinë dhe ta ruaj më lehtë atë.

Bujku fillon ta mbjellë misrin,domatet,patatet e perime dhe pemë tjera të ndryshme që janë të nevojshme për jetesën e njeriut.

Unë e dua këtë stinë sepse është tejet e bukur dhe në mua ngjall dashuri dhe lumturi shpirtërore.


Lexo edhe nje ese tjeter: Ese per pranveren


Shkruar nga stafi Rapitful.

Ndalohet rreptesisht kopjimi dhe postimi ne nje faqe tjeter


Pranvera në vendin tim .Kjo eshte nje…
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more