Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Aktorja Laureta Gashi magjepse këndon shqipAktorja kosovare tashmë e njohur këndon shqip në një televizion turk duke treguar se nuk harron kombësinë dhe prejardhjen e saj.

Laureta Gashi kohëve të fundit është bërë pjesë e njërit nga agjensionet më të mëdha në Turqi. Ajo po përgatit rolin kryesor në filmin ''Zoka'' ku përveç rolit kryesor iu besua edhe muzika e filmit.Bukuroshja ka filluar të përgatitet edhe rreth albumit të saj. Ajo poashtu do të jetë edhe pjesë e serialeve në Turqi dhe do të ketë shumë projekte si modele, gjithashtu ka qenë pjesë e tri emisioneve më të shikuara në Turqi.

Ajo vazhdon suksesin e saj duke u bërë pjesë e lajmeve të portaleve më të mëdha në Turqi si Milyet, Vatan, Express si dhe merr edhe një dhuratë nga drejtori i muzeut dhe kulturës së qytetit të Stambollit, Erdogan Kahreman.
Në rrugëtimin e saj është cilësuar si një talente e shumëfishtë kosovare nga produksioni Piramit Yapim, ku stafi i këtij produksioni janë mjaftë të kënaqur duke e vlerësuar shumë dhe duke e cilësuar si mjaftë punëtore dhe intelegjente në botën e aktrimit. Së fundi është përkrahur shumë edhe nga aktori i madh si Nuri Alco i cili e quan si ylli i ri në tregun e filmit dhe muzikës.
loading...

Related Posts :Namazi

Syzat