Skip to main content

Fisnik Ismaili: Kryeministri Thaçi është “farë e fëlliqtë, zdral…”

 
Fisnik Ismaili është bërë asamblist në Prishtinë por gjuha i ka mbetur e njëjtë. Ai ka bërë një postim sot në Facebook dhe nuk ka lënë pa thënë ‘të zakonshmet’ e tij, për kryeministrin Hashim Thaçi.

Ai, si transmeton reporteri, e ka bërë këtë pasi ka postuar një video ku shihet se veturat e Qeverisë, që shkonin për homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit kanë hyrë në shesh, e që thuhet se është e ndaluar.

“Çka m… po të duket vetja, bre zdral i fëlliqtë, që shkon me ba homazh duke u rrasë në shesh me veturë, pa kurrfarë respekti as për qytetin, as për qytetarin, as për heroin e kombit? Phuuuu, po farë e fëlliqtë kishe qenë. Deri dje s’ke dijtë me e nxjerrë gishtin prej hunde, bre mut, e sot ke gjetë me jetue n’lluks, në llogari të skamnorëve, bre përrç insan”, ka shkruar ai në profilin e tij.

Edhe Yll Hoxha, një zyrtar tjetër nga radhët e VV, ka reaguar në facebook, ndaj gjestit të Kryeministrit, duke ju referuar këtij të fundit “si shkelës rendi”:

“Kryeministri i Kosoves sot shkeli rendin në sheshin e Prishtinës duke u futur me makinë në të. Detajet flasin shumë për njeriun”,ka thënë Hoxha.
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit


Popular posts from this blog

Vjershe per 28 nentorin nga Suhejla Topojani - Kaçanik

28 Nëntori

Shumë zemra rënkonin
Shumë lotë pikonin
Shumë fëmijë u vranë
Vetëm se ishin shqiptarë.

Tani erdhi paqja
Tani erdhi liria
Gëzohemi të gjithë
Se erdhi Pavarësia.

Mirë se erdhe Pavarësi
Mirë se erdhe 28 Nëntor
Jemi të gëzuar të gjithë
Të bashkuar e unik

Vjershe apo poezi nga Suhejla Topojani - Kaçanik


vjersha per 28 nentorin,28 nentori vjersha shqip,vjersha dhe poezi per 28 nentorin,28 nentori poezi shqip,vjersha te bukura per 28 nentorin,pavaresine e Shqiperise,shqipnise,

Pranvera në vendin tim

''Pranvera''është një stinë e bukur ku natyra fillon të ngjallet e të gjelbërohet,moti fillon të ngrohet jetë e re fillon të afrohet.

Çdo mëngjes kur zgjohem kënaqem kur shikoj rrezet e diellit që bien në dritare dhe kënaqem poashtu kur dëgjoj cicërimën e zogjve.

Kjo stinë e gëzon çdokënd me gjallërinë dhe bukurinë e saj.

Zogjtëgëzohen shumë sepse tani e kanë më të lehtë jetën,ushqimin dhe strehimin.Disa prej tyre(zogjtë shtegtarë) kthehen nga vendet e largëta si: dallëndyshja,lejleku etj.

Bariu është shumë i gëzuar sepse tani ai ka ku ti kullos bagëtinë dhe ta ruaj më lehtë atë.

Bujku fillon ta mbjellë misrin,domatet,patatet e perime dhe pemë tjera të ndryshme që janë të nevojshme për jetesën e njeriut.

Unë e dua këtë stinë sepse është tejet e bukur dhe në mua ngjall dashuri dhe lumturi shpirtërore.


Lexo edhe nje ese tjeter: Ese per pranveren


Shkruar nga stafi Rapitful.

Ndalohet rreptesisht kopjimi dhe postimi ne nje faqe tjeter


Pranvera në vendin tim .Kjo eshte nje…
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

Show more