Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Çka është varësia nga droga ? ~ Rapitful Shqip

Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merr njoftime për postimet e reja

Çka është varësia nga droga ?


Çka është varësia nga droga ?

Kur një person bëhet i varur nga droga pas përdorimit të rëndë dhe afatgjatë të drogës atëherë themi se ka zhvilluar varësi nga droga.

Personi ka nevojë që të përdorë drogën që të ndihet normal ose që të mos ketë simptomat e pakëndshme të krizës së mungesës së drogës

Varësia nga droga mund të jetë fizike,psikologjike ose të dyja bashkë.

qka eshte varesia nga droga,cka eshte varesia nga droga,ceshte varesia nga droga,droga dhe varesia e saj,droga shqip,varesia ndaj droges
       
   
Lexo edhe:
Scoop.it
  •