Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Vëllau im - vjershë nga Valon Osmani - Ferizaj ~ Rapitful Shqip

Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merr njoftime për postimet e reja

Vëllau im - vjershë nga Valon Osmani - Ferizaj


Vëllau im

Kam një vëlla të vogël
Është shumë simpatik
Ai kur qesh e qanë
Nënën e kërkon

Ende është i vogël
Të flasë ende s'di
Me dorën e vogël
Thotë fjalën e tij

Vjershë nga Valon Osmani - Ferizaj

vjersha per vellaun,vellau vjersha shqip,vjersha dhe poezi per vellane,vellezerit,poezi per vellezerit,vellauim im
       
   
Lexo edhe:
Scoop.it
  •