Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Poezi apo vjershe per 17 shkurtin      
Poezi apo vjershe per 17 shkurtin


Pavarësia

Erdhi dita e gëzimit
Erdhi dita e çlirimit
O sa shumë kemi prit’
Që të arrijë kjo ditë.

Shumë nëna qajnë
Shumë fëmijë kërkojnë babanë
Gjaku i trimave s’derdhet kot
Sollën lirinë që e kemi sot.

17 Shkurti= Dita e Lirisë-
Kjo është dita e pavarësisë
Këtë ditë nuk do ta harrojmë
Dëshmorët tanë do t’i kujtojmë.
       
Shkruar nga Erona Zharku - Kaçanik

poezi per 17 shkurtin,vjersha per 17 shkurtin,17 shkurti vjershe,poezi per pavaresine e Kosoves,Kosova dhe Pavaresia e saj,vjersha dhe poezi per 17 shkurtin,17 shkurti poezi shqip,poezi dhe vjersha per pavaresine,poezi per diten e Pavaresise,vjersha per diten e pavaresise
loading...

Related Posts :Namazi

Syzat