Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Cili është roli i ujit në organizëm ? ~ Rapitful Shqip

Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merr njoftime për postimet e reja

Cili është roli i ujit në organizëm ?

Cili është roli i ujit në organizëm ?

Uji merr pjesë në termorregullim,në reaksionet metabolike, shërben si tretës i produkteve ushqimore,detoksikues etj.

cfare funksioni ka uji ne organizem,uji dhe shendeti,uji dhe organizmi,cfare roli ka uji,cfare funksioni ka uji tek njeriu
       
   
Lexo edhe:
Scoop.it
  •