Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Erdhi vjeshta - poezi nga Ibrahim Rugova ~ Rapitful Shqip

Erdhi vjeshta - poezi nga Ibrahim Rugova

Erdhi vjeshta

Erdhi vjeshta erdhi
Vera shkoi përsëri
U zverdh pylli, mali
U tha bari n'vrri

Stinët, u ndrruen stinët
Duket tjetër jetë
Tashti vilen pemët
Dhe rrushi q'a pjekë

Erdhi vjeshta, erdhi
Vera përsëri shkoi
Lulja mori librat

ibrahim rugova, vjersha nga ibrahim rugova, Ibrahim Rugova vjersha shqip,poezi nga presidenti Rugova,shkrime nga, vepra, poezi,vjershe,erdhi vjeshta,vjersha per vjeshten,vjeshta vjersha shqip,vjerha per vjeshte, vjeshta shqip 

Share/Bookmark
       
   

Postime të ngjashme  •