Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Tensioni i ulët i gjakut ~ Rapitful Shqip

Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merr njoftime për postimet e reja

Tensioni i ulët i gjakut


Tensioni i ulët i gjakut është një dukuri joshqetësuese dhe zakonisht është normale dhe kalimtare. 

Shkaku kryesor për uljen e tensionit te gjakut është zakonisht marrja e disa medikamenteve siç janë ato për uljen e tensionit te larte, ushqimi i keq që çon në varfërimin e gjakut (anemi), prekja nga disa lloj sëmundjesh të tjera si diarrea, hemoragjitë , etj.


Lexo edhe:Tensioni i lartë i gjakut


       
   
Lexo edhe:
Scoop.it
  •