Ruaje këtë postim Ruaje këtë postim

Merrni njoftime per postimet e reja

Search This Blog

Çka është hemoglobina ?

Lëndë organike, që përbën pjesën kryesore të rruazave të kuqe të gjakut, i jep atij  ngjyrën e kuqe, çon oksigjenin në indet e organizmit dhe merr prej andej gazin karbonik. 

Shton hemoglobinën në gjak. Ulet sasia e hemoglobinës.

ceshte hemoglobina,hemoglobina shqip,cfare eshte hemoglobina,qka eshte hemoglobina,hemoglobine shqip,qka quajme hemoglobine,hemoglobina cka eshte,
Lëndë organike, që përbën pjesën kryesore të rruazave të kuqe të gjakut, i jep atij  ngjyrën e kuqe, çon oksigjenin në indet e organizmit dhe merr prej andej gazin karbonik. 

Shton hemoglobinën në gjak. Ulet sasia e hemoglobinës.

ceshte hemoglobina,hemoglobina shqip,cfare eshte hemoglobina,qka eshte hemoglobina,hemoglobine shqip,qka quajme hemoglobine,hemoglobina cka eshte,
loading...

Related Posts :Namazi

Syzat